Wiadomości

Bezpieczna droga z ARiMR

 W trosce o bezpieczeństwo dzieci – mieszkańców terenów wiejskich w wieku przedszkolnym i szkolnym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już po raz kolejny zakupiła i przekazuje m.in. poprzez swoje Oddziały Regionalne kamizelki odblaskowe z logo ARiMR, PROW 2007-2013 oraz UE. Agencja chce w ten sposób popularyzować w świadomości społecznej znaczenie bezpieczeństwa najmłodszych na drogach.

 Akcję rozdawania kamizelek Podlaski Oddział Regionalny ARiMR rozpoczął 4 listopada 2010 w Szkole Podstawowej w Szczuczynie. Zastępca Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Krzysztof Zalewski wspólnie z przedstawicielem Policji – dzielnicowym Marcinem Zyskowskim spotkali się 04.11.2010 z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej w Szczuczynie. Przedstawiciel lokalnego komisariatu Policji przeprowadził obszerny instruktaż o tym jak najmłodsi uczestnicy ruchu powinni zachowywać się w drodze do szkoły.

Zarówno Zastępca Dyrektora ARiMR jak też Pan Dzielnicowy zostali bardzo miło przyjęci przez najmłodszych uczniów odwiedzanej szkoły. Pytaniom i dyskusjom zdawało się nie być końca. Dzieci chętnie brały udział w scenkach instruktażowych zorganizowanych przez prowadzącego prelekcję policjanta.

 W ramach prowadzonej przez ARiMR akcji "Bezpieczeństwo dzieci na drogach" pięćdziesięcioro dzieci otrzymało  kamizelki odblaskowe z logo PROW 2007-2013, UE i ARiMR. Krzysztof Zalewski wręczając je przypominał dzieciom by wracając po zmroku do domów zakładały kamizelki które mogą je uchronić przed wypadkami. 

Podobne spotkania odbyły się 5 listopada br w Szkole Podstawowej w Radziłowie i Szkole Podstawowej w Karczewie w gminie Rajgród.

 Rozdając kamizelki Agencja stara się ograniczyć liczbę wypadków z udziałem dzieci. Znaczna część wypadków z ich udziałem, ma miejsce się na terenach wiejskich między jesienią a wiosną, kiedy dzieci zarówno w drodze do jak i ze szkoły poruszają się po drogach, zazwyczaj wąskich, bez chodników i poboczy dla pieszych i ścieżek dla rowerzystów oraz niestety bardzo rzadko jeszcze oświetlonych. Kamizelka odblaskowa to drobiazg który kosztuje niewiele. Wiele jednak może od niego zależeć, może czasami uratować zdrowie lub życie człowieka. Agencja planuje również w przyszłym roku kontynuować akcję "Bezpieczeństwo dzieci na drogach",  będącą jednocześnie promocją PROW na lata 2007-13.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.