środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11793 wyświetleń

"Bezpieczna droga do szkoły"

W dniach od 03.09.2009r do 08.09.2009r. ponownie w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/domu” Komendant Straży Gminnej Gminy Grajewo Karol Szymanowski wraz z dzielnicowym mł. asp. Grzegorzem Chlebusem oraz stażystkami z programu "Prewencja na start" odwiedzali uczniów klas 0 oraz 1-3 ze Szkół Podstawowych na terenie naszej gminy.

Większość dzieci chodzi już samodzielnie do szkół, dlatego podczas zajęć poruszane były głównie tematy dotyczące bezpiecznych zachowań w drodze do i ze szkoły, zasygnalizowano istniejące zagrożenia oraz wskazano sposoby ich unikania. Istotną częścią spotkań było również nauczenie najmłodszych zachowań podczas kontaktu z osobą obcą oraz prawidłowego postępowania w przypadku ataku agresywnego psa.

Dzieci dowiedziały się, że:
• są ludzie, którzy wyglądają na miłych, ale wcale tacy nie są i dlatego nie należy im ufać;
• lepiej spóźnić się do szkoły, niż dać się podwieźć nieznanej osobie lub przebiegać przez ulicę;
• nie należy przyjmować prezentów od nieznajomych - nawet najsmaczniejszych cukierków;
• także we własnym domu należy być ostrożnym z uwagi na wiele niebezpieczeństw;
• należy pamiętać numery telefonów do służb ratunkowych.

Na zakończenie spotkania uczniowie klas pierwszych jak co roku zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, które zostały zakupione przez Wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera.

Komentarze (1)

No i dobrze, że odbywają się takie spotkania. Dzieci powinno się uczyć wszystkiego od najmłodszych lat. Gratuluję interwencji i pomysłu, liczę, że w czasie zimy takie spotkania się odbędą, nie tylko na terenie podstawówki. ;) Miło by było, gdyby panowie/panie zajrzeli także do gimnazji. Przyda się tam trochę dobrego oka, a i zawsze młodzież ma odpoczynek i lekcję wolną. Proszę o rozważenie mojej propozycji.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.