wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12154 wyświetleń

Będzie więcej koncesji

28 lutego 2007 roku w UM Grajewo (ul. Strażacka 6 A) odbyły się obrady VI. zwyczajnej Sesji Rady Miasta Grajewo.

Według porządku obrad dyskutowano (jak i dzień wcześniej na wspólnym posiedzeniu Komisji RM) o podjęciu uchwały w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz w miejscu sprzedaży.

Nastąpiło zapowiadane zwiększenie limitu punktów sprzedaży detal. wysokoprocentowych napojów alkoholowych. Tym samym traci moc uchwała RM podjęta w 2002 roku ustalająca ilość tych punktów na 18. Obecnie, jeśli decyzji nie zakwestionuje Wojewoda Podlaski, będzie ich, tak jak punktów gastronomicznych z alkoholem powyżej 4,5% - 25.

e-Grajewo.pl

Komentarze (7)

nie ma powodow do dumy, tylko przybedzie wiecej pijanych malolatow a i policja bedzie wiecej miala do roboty , w tym miejsu chce sie zapytac co na to komisja antyalkoholowa ...

I KTO NAM ROZPIJA MłODZIEż./??? WłADZE, DZIęKUJEMY!!!

kto zechce pić, to będzie pił, czy będzie tych punktów 18, czy 25...

Do urzednikow.Lepiej zastanowcie sie nad tym zeby skontrolowac te sklepy co jusz maja KOncesje jak i czy dobrze funkcjonuja.Bo dzis dla dzieciaka w wieku 12 lat to nie proble kupic alkochol a jusz nie gadka o 16-sto latkach bo si w niekturych sklepach nawet nie pytaja o dowud

czy znane są badania wpływu ilości punktów sprzedaży na liczbę pijanej młodzieży? Konkurencja między punktami sprzedaży wymusi lepszą jakość obsługi (obecna jest też bez zastrzeżeń) i spowoduje, że w jednym miejscu nie będzie zbierała się nadmierna ilość konsumentów. Może czas pomyśleć o wytrzeźwiałce w Grajewie za wpływy z koncesji - w końcu konsumenci płacą "za obsługę kompleksową" sami za siebie!

wielka szkoda, że piwo nie jest limitowane tylko wódka, bo przecież młodzież i nie tylko młodzież spożywa piwsko w miejscach publicznych i pod sklepami

Moim zdaniem;uwaga do radnych, przed głosowaniem za podniesiem limitu, najpierw powinno wypowiedzieć się, przecież radni nas reprezentują. powinna byc przeprowadzona sonda wśród mieszkańców (pow. 18 lat) miasta.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.