sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12614 wyświetleń

Będzie to sporo kosztowało

Wakacje to najlepszy moment na wymianę sprzętu i modernizację pomieszczeń w szkołach. Sukcesywnie, według najpilniejszych potrzeb, co roku remontuje się też grajewskie placówki. Budowa boiska, wymiana okien, dachów i węzła cieplnego - miasto będzie to sporo kosztowało w bieżącym roku.

W Szkole Podstawowej Nr 4 i Publicznym Gimnazjum Nr 3 zmodernizowany zostanie przestarzały węzeł cieplny. Służący szkole od ponad 30 lat, powoduje zwiększone koszty ogrzewania zimą. Po remoncie każda ze szkół będzie miała odrębny węzeł. Koszt inwestycji to 120 tys. zł, wykonawca - PEC w Grajewie planuje zakończyć prace z pierwszym dzwonkiem na nowy rok szkolny we wrześniu.

Miasto złożyło wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej na wymianę 9 okien w budynku Publicznego Gimnazjum Nr 1 i otrzymało dotację w wysokości 20 tys. zł. Drugie tyle ze środków własnych  pozwoli na wymianę okien w salach lekcyjnych na I piętrze. Budynek PG nr 1 jest zabytkowy, okna muszą być identyczne jak istniejące – drewniane. W związku z tym wydatki są większe.

Niebawem też zostanie ogłoszony przetarg na wymianę pokrycia dachowego budynku Szkoły Podstawowej Nr 1  – 900 m2 powierzchni dachu – wartość kosztorysowa wynosi ok. 80 tys. zł.

Szkoła Podstawowa Nr 2 otrzymała już 65 tys. zł. na wymianę 350 m2 powierzchni dachu (istniejący został niewłaściwie wykonany). Przy tej szkole budowane jest również nowoczesne, wielofunkcyjne boisko. Projekt został dofinansowany z Ministerstwa Sportu kwotą 200 tys. zł., miasto wyłoży z budżetu taką samą kwotę.

Dodatkowo w szkołach przeprowadzane są remonty w ramach własnych środków budżetowych np. odświeżenie pomieszczeń i korytarzy poprzez malowanie.
e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

Taa.. jasne, ja juz widze jak to z pierwszym dzwonkiem sie remont skończy.. ; / pewnie będzie jak zwykle w szkołach trwać do końca września albo i dluzej ;/

Nasze PG2 jest super :)
Pani Dyrektor dba ;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.