czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12214 wyświetleń

Bankowa inwestycja UM ?

Ogłoszono drugi przetarg na nieruchomość położoną przy ul. Strażackiej 6 w Grajewie. Dwukondygnacyjnym budynkiem po byłym banku BPH poważnie zainteresowany jest Urząd Miasta w Grajewie.

W pierwszym postępowaniu przetargowym bank nie znalazł chętnych na wycenianą na 372.675,00 zł nieruchomość. BPH ogłosił kolejny, drugi przetarg

Oprócz nieruchomości o pow. całkowitej 1.055,76 mkw. można nabyć także budynek gospodarczo-garażowy o pow. użytkowej 51,90 mkw. Tym razem cena wywoławcza wynosi 300.000,00 zł. Oferty można składać do 16 sierpnia br.

Zakupem nieruchomości wstępnie zainteresowany jest UM w Grajewie. Poinformował o tym 31 lipca br. na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miasta burmistrz Krzysztof Waszkiewicz.

- Prowadziliśmy rozmowy z bankiem w sprawie zakupu nieruchomości,ale postawiliśmy warunek, aby odstąpić od procedury przetargowej. Przetarg nie daje nam wystarczająco jasnych warunków nabycia obiektu. Ale bank zdecydował się na ogłoszenie przetargu. Jeśli nie znajdzie się kupiec, we wrześniu wrócimy do rozmów  – mówi burmistrz Grajewa.

Co mogłoby powstać w budynku, gdyby doszło do kupna nieruchomości przez miasto ? Zdaniem władz miasta obiekt można wykorzystać do zwiększenia poziomu obsługi administracyjnej, np. poprzez rozwój usług świadczonych drogą elektroniczną. W nieruchomości mógłby mieścić się też się np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

- Chcemy skomasować usługi administracyjne, a niektóre podnieść na wyższy poziom. Nie jest tajemnicą, że warunki lokalowe urzędu, przy stałym wzroście zadań jaki obserwujemy, są nie wystarczające  – dodaje Krzysztof Waszkiewicz. 

Szczegółowe informacje o przedmiocie sprzedaży można uzyskać u administratora obiektu tel. (087) 621-73-58, tel. komórkowy 691-350-
312.

e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

za 300 tys to byscie .. se wybudowali z 2 takie budynki !

mżonki. Po pierwsze to 300 tys. zł to poważne zmiany w budżecie, tym bardziej nie do pokonania po półroczu. Po drugie z tego co wiem to już wpłynęły 3 oferty prywatnych inwestorów, a miasto w przetargu nie wystartuje, bo boi się licytacji. Pozdrawiam wszystkich czytelinków portalu ...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.