Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10659 wyświetleń

Awans MLKPOLu na Liście 500

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL awansowała o trzy oczka na Liście 500 „Rzeczpospolitej”.  Dziennik po raz 11 opublikował listę największych polskich firm w oparciu o wyniki finansowe przedsiębiorstw.


Na tegorocznej liście spółdzielnia MLEKPOL uplasowała się najwyżej spośród firm mleczarskich - na 141 pozycji i tym samym awansowała o trzy oczka w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem.  W 2008 roku spółdzielnia  odnotowała przychód ze sprzedaży w wysokości 1 mld 936 mln zł.
MLEKPOL to lider polskiej branży mleczarskiej. Skupuje i przerabia największą w kraju ilość mleka. W 2008 roku spółdzielnia skupiła ponad 1,1 mld litrów surowca. W skład MLEKPOLU wchodzi 12 zakładów, z czego 7 usytuowanych jest na Podlasiu: w Grajewie, Zambrowie, Augustowie, Kolnie, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej i Sejnach.  Pozostałe znajdują się w  Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie),  Bydgoszczy (kujawsko pomorskie), Radomiu i Zwoleniu (woj. mazowieckie) oraz Gorzowie Wielkopolskim (lubuskie).
Spółdzielnia zatrudnia ponad 2500 osób, a surowiec skupuje od 15 tysięcy rolników. MLEKPOL to polski potentat w produkcji mleka UHT – posiada 35% udział w rynku. Jest to głównie zasługą marki ŁACIATE – obecnie najbardziej popularnego mleka w Polsce.

Poza MLEKPOLem na Liście 500 „Rzeczpospolitej” znalazły się inne firmy mleczarskie: Danone (177 pozycja), SM Mlekovita (188), OSM Łowicz (339) oraz OSM Piątnica (488).

Trzy pierwsze miejsca na liście zajęły: PGE Polska Grupa Energetyczna, Telekomunikacja Polska oraz PZU.

czwartek, 30 czerwca 2022

Kończy się budowa zapory na granicy

Komentarze (5)

Gratulacje dla prezesa i pracowników, a dla nas cierpliwości, że będzie lepsza cena mleka.

Szkoda tylko że te zyski nie są przeznaczone dla rolników i pracowników ..

taki duzy skup mleka to i cena powinna byc wysoka a nie rolnicy musza produkowac na skraju opłacalnosci!!

własnie cena to bolączka mleczarstwa i upadek rolnictwa

niestety cena mleka pozostawia wiele do życzenia.i jak tu rozwijać gospodarstwo?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.