czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13282 wyświetleń

Architekci z Wojewodzina

4-letnie Technikum Architektury Krajobrazu kształci w kierunku świadomego i planowego oddziaływania na krajobraz zgodnie ze sztuką ogrodniczą i w duchu ochrony środowiska przyrodniczego. Uczy zakładania i pielęgnacji ogrodów oraz prowadzenia firm zajmujących się ogrodami.
W roku szkolnym 2006/2007 udało się zgromadzić wystarczającą ilość uczniów aby utworzyć klasę z tym kierunkiem kształcenia. Także w roku szkolnym 2007/2008 pragniemy kontynuować ten kierunek kształcenia. Absolwenci tego technikum mogą z powodzeniem studiować na kierunkach związanych z architekturą krajobrazu lub ochroną środowiska.

Na prezentowanych zdjęciach można zobaczyć dzieło przyrodnicze, które zaprojektowała w części roślinnej I klasa  technikum architektury krajobrazu. Wytwór wyobraźni uczniów i nauczycieli został w realu wykonany przez absolwenta szkoły Pana Marcina Kuczyńskiego.
Usytuowanie tej budowli ważącej 3,5 tony na I piętrze korytarza szkolnego było wyzwaniem dla budujących. Wcześniejsze badania uczniów nad wytrzymałością ścian i stropu wykonane na lekcjach, poparte fachowym pomiarem nadzoru budowlanego potwierdziły możliwość w pełni bezpiecznego usytuowania tego zagajnika naturalnej przyrody w tym miejscu.
Jest to także miejsce  odpoczynku młodzieży na przerwach. Pielęgnacją całego „ogrodu wodnego” zajmuje się właśnie klasa I technikum architektury krajobrazu.
Na wiosnę uczniowie zaczną prace nad stworzeniem ogrodu zielarskiego wg  KLUKA , tym razem już na zewnątrz budynku.    

Film (7,35 MB) - film prezentuje najnowszy nabytek Naszej Szkoły "OCZKO WODNE" )

Karol Choynowski

czwartek, 28 września 2023

Grajewo Kino. "Zielona granica" (21-22.10)

Komentarze (3)

Coś pięknego!!!

Szydlos drzewka sadzi:D hmm Interesting .. Very interesting .. Cos nieprawdopodobnego .. Pozdrowka Wojewodzin .. :) eLLo Grajewoo =))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.