Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11920 wyświetleń

ARCHIMEDES w LO

Od lutego 2009 w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Grajewie realizowane będą działania edukacyjne w ramach projektu edukacyjnego ”ARCHIMEDES” autorstwa Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.

Projekt ten skierowany jest do uczniów uzdolnionych i zainteresowanych naukami ścisłymi. Głównym jego celem jest rozwój kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

W ramach projektu przewidziano realizację dodatkowych interesujących zajęć pozalekcyjnych z matematyki, fizyki, biologii i chemii. Uczniowie będą mogli uczestniczyć także w przedmiotowych kołach zainteresowań, letnich i zimowych obozach naukowych a także w wyjazdach na zajęcia laboratoryjne, które odbywać się będą na wybranych uczelniach wyższych.  Baza dydaktyczna szkoły zostanie jednocześnie wzbogacona o nowoczesne edukacyjne zestawy laboratoryjne. Projektem zostaną objęci uczniowie LO z roczników 2008/2009, 2009/2010 a także 2010/2011.

Projekt „ARCHIMEDES” realizowany będzie w 48 szkołach ponadgimnazjalnych województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego oraz powiatu Łosice w woj. mazowieckim.

Janusz Burzyński

Komentarze (8)

Ten sam projekt będzie realizowany jeszcze w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu , tj. w ZS w Wojewodzinie oraz ZS nr 2 .

Nie tylko LO, nie tylko. Każda szkoła z powiatu będzie brała w tym udział. (hi heheh).

Do programu "ARCHIMEDES" również przystąpiło II Liceum Ogólnokształcące znajdujące się przy Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie. Rzeczywiście jest to świetny projekt. który pomoże uczniom uzdolnionym rozwijać swoje pasje z zakresu nauk przyrodniczych, szkoła zostanie wyposażona w pomoce dydaktyczne do pracowni biologicznej, chemicznej i fizycznej, a nauczyciele otrzymają pakiety metodyczne. Jednym słowem wszyscy skorzystają.Zatem dobrze się stało, że z powiatu grajewskiego zostały zakwalifikowane 2 szkoły ponadgimnazjalne.

Jestem uczennicą w LO i pierwszy raz o tym słyszę!

Świetny pomysł, w końcu ta Unia na coś się przydaje

Tak dla porządku to szkoły w typie LO mamy w mieście dwie. I LO i II LO; równie dobre - wręcz znakomite! A projekt cenny dla obu szkół. Grajewo górą!!!

Do wiem wszystko:
masz jakieś nieaktualne informacje, bo np szkoła w Szzuczynie albo w Niećkowie nie będą brały udziału w tym projekcie. A moja polonistka mówiła: "Mądry człowiek wie co mówi". Ale widać Ciebie nie uczyła :)

To to Twoja szkoła przegrała szansę swoich uczniów!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.