Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12415 wyświetleń

Apel Rady Miasta Grajewo

APEL

RADY MIASTA GRAJEWO

z dnia 28.06.2011r.

w sprawie budowy obwodnicy Grajewa oraz przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 61

z ulicami Szkolną, Kolejową, Konopską i linią kolejową

 

 

Rada Miasta Grajewo obradująca na X. Sesji oraz Burmistrz Grajewa, z dezaprobatą przyjmując doniesienia medialne oraz stanowisko GDDKiA Oddział w Białymstoku, wyrażone w piśmie nr O/BI-ZP-P2/4110/6/126/08, apeluje o podjęcie skutecznych działań w zakresie realizacji niezwykle potrzebnych w Grajewie inwestycji, tj. budowy obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej nr 61 oraz przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 61 (ulica Piłsudskiego)
z ulicami Szkolną, Kolejową, Konopską i linią kolejową.

Ruch drogowy na trasie Warszawa – Suwałki stale nasila się. Codziennie przez Grajewo przejeżdża kilka tysięcy ciężarówek TIR oraz niezliczona liczba mniejszych pojazdów. Powoduje to poważne utrudnienia w ruchu, jest przyczyną szybkiej degradacji dróg, znacząco obniża poziom bezpieczeństwa mieszkańców Grajewa, istotnie wpływa na dewastację budynków położonych wzdłuż tych dróg. Ograniczona płynność ruchu na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 61 i nr 65 sprawia, że Grajewo jest zakorkowane, a mieszkańcy mają problem z przemieszczaniem się po mieście. Rośnie też liczba wypadków i kolizji. Ponad 20 razy na dobę, gdy zapory zamykają przejazd kolejowy, kolejki pojazdów oczekujących na przejazd drogą krajową nr 61 sięgają wręcz poza granice miasta. Działania zaradcze w postaci zmiany organizacji sygnalizacji świetlnej nie przyniosły spodziewanych rezultatów. Grajewo przeżywa komunikacyjny koszmar. Odległa perspektywa budowy drogi „Via Baltica”, która musiałaby koniecznie przejąć tranzytowy ruch ciężarowy, nie zadowala i nie rozwiązuje bieżących problemów lokalnej społeczności. Szybkie wybudowanie obwodnicy, której prace projektowe były już zaawansowane, a budowa miała być rozpoczęta w 2012 roku, odciążyłoby ruch w mieście, uniezależniłoby ruch tranzytowy od linii kolejowej i poprawiłoby poziom życia mieszkańców. Rada Miasta Grajewo wyraża protest wobec działań zmierzających do oddalenia realizacji tej inwestycji w czasie lub jej całkowitego zaniechania. Jako działanie doraźne Rada Miasta wskazuje ograniczenie  ruchu ciężarowego w ciągu drogi krajowej nr 61 na odcinku obejmującym Grajewo.

Rada Miasta Grajewo jako równie pilną i ważną traktuje przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 61 (ulica Piłsudskiego) z ulicami Szkolną, Kolejową, Konopską i linią kolejową.
Od dwóch lat inwestor, czyli GDDKiA Oddział w Białymstoku opóźnia w czasie realizację tej inwestycji, mimo wcześniejszych zapewnień o jej wykonaniu w latach 2009-2010. Najnowsze informacje o odstąpieniu od umowy w sprawie opracowań projektowych i podjęciu decyzji o powtórzeniu procedury przygotowania dokumentacji Rada Miasta przyjmuje jako skandaliczne i świadczące o faktycznej niechęci inwestora wobec przedmiotowej inwestycji.

W trosce o dobro mieszkańców Grajewa, a także stojąc na straży ich interesów, Rada Miasta Grajewo i Burmistrz Miasta Grajewo apelują do Ministra Infrastruktury i Dyrektora Generalnego Dróg Krajowych i Autostrad o podjęcie działań zmierzających do szybkiego wykonania wymienionych inwestycji drogowych.

 

 

fot.e-Grajewo.pl

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

Komentarze (6)

zrobic jak w innych miastach zamknoc na jakis czas w ciogu doby ruch tranzytowy zrobił to burmistrz Łomży może i nasz i to już da do myślenia a jak nie to blokować ulice i to cały czas a nie tylko jakiś czas

wreszcie ktoś mysli,gratuluję

Może zamiast "apeluje" lepiej napisać : "żąda"?

zastanawiam się w jakim celu powstają dwa ronda w Grajewie i jakie one dadzą ułatwienia w przepływie pojazdów przez nasze Miasto? Chyba tylko dojazd do baz samochodowych bo nam NIC!!!

Do ABC -proponuję dopsać "stanowczo natychmiast żąda"-wtedy na pewno od razu zareagują. Co ty na to ???

niech się tu zaangażuje Stoważyszenie ,,BEZPIECZNE GRAJEWO,, p. Zbyszku do działania - mieszkańcy PANA wzywają

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.