Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12155 wyświetleń

Apel Policji

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych w rejonie cmentarza parafialnego i komunalnego w Grajewie w dniach 31.10 - 2.11.2006r. od godz. 6:00 do godz. 21:00 wprowadza się następujące zmiany w organizacji ruchu:

1. Po obu stronach ulicy Szkolnej, od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do końca parkanu cmentarza na ulicy Przemysłowej, obowiązuje zakaz zatrzymywania pojazdów.

2. Na ulicy Pułaskiego wprowadza się ruch jednokierunkowy od ulicy Szkolnej do skrzyżowania ulic Pułaskiego, Bema, Sportowej.

3. Od skrzyżowania ulicy Bema, Sportowej, Pułaskiego wprowadza się zakaz wjazdu pojazdów na ulicę Pułaskiego w kierunku ulicy Szkolnej.

4. Wyjazd z parkingów usytuowanych przy ulicy Pułaskiego ulicami Bema, Sportowej.

Apelujemy

 W tym szczególnym dniu zostawmy samochody i na miejsca pochówku idźmy pieszo. Dzięki temu unikniemy korków i stresu związanego z uciążliwym dojazdem na cmentarz. Zadbajmy o to, by ten ważny dla nas dzień był pełen refleksji i zadumy, a nie zdenerwowania i złości.

Oficer Prasowy KPP Grajewo
mł. asp. Andrzej Łagodziński

Szanowni Państwo!


 Zbliżający się okres Święta Zmarłych i Dzień Zaduszny to okres szczególny dla nas wszystkich. To czas refleksji i zadumy, czas powrotu myślami do na szych bliskich, którzy od nas odeszli. Znajdując się na cmentarzu lub w bezpośrednim ich pobliżu nie zawsze zachowujemy należyte środki ostrożności. Należy pamiętać, że takie sytuacje umieją wykorzystać złodzieje kieszonkowi.    
                                                                                                 
 Aby uchronić się przed kieszonkowcem należy pamiętać o kilku zasadach, które zminimalizują ryzyko stania się ofiarą złodzieja:
1.Pieniądze (szczególnie większą gotówkę) należy nosić w kilku różnych miejscach – w ten sposób, jeżeli złodziej nas okradnie, nie utracimy wszystkich pieniędzy.
2.W miejscach zatłoczonych trzymajmy torebkę (zamkniętą!) przed sobą, tak aby mieć nad nią stałą kontrolę  (dotyczy to również plecaków).
3.Nie nośmy portfeli w tylnych kieszeniach  spodni (głównie panowie), gdyż taki wystający z kieszeni portfel jest zawsze niewątpliwą zachętą dla złodzieja.
4.Zwracajmy uwagę na nasze kieszenie i torebki, szczególnie wtedy gdy nagle wokół nas zrobi się tłoczno, a z sytuacji nie wynika, aby ten tłok był konieczny.
5.Nie należy trzymać portfela w reklamówce lub koszyku, gdyż są one wtedy łatwym łupem złodzieja.

APELUJEMY, ABY ZBYT WCZEŚNIE NIE DEKOROWAĆ GROBÓW  DROGIMI WIĄZANKAMI KWIATÓW I ZNICZAMI, GDYŻ SĄ TO PRZEDMIOTY STANOWIĄCE ŁUP ZŁODZIEI!

Wyjeżdżając do rodziny pamiętajcie Państwo o właściwym zabezpieczeniu mieszkania:
1.Zamykajmy dokładnie wszystkie zamki w drzwiach i oknach.
2.Sprawdzajmy  czy wszystkie urządzenia w domu są wyłączone.
3.Mając alarm domowy nie zapomnijmy go uruchomić.
4.Jeśli sąsiedzi pozostają w domu, poprośmy ich, aby zwrócili uwagę na nasze mieszkanie, zostawmy im adres lub telefon miejsca, do którego się udajemy,  jeśli możemy dajmy im klucze od mieszkania, by mogli wejść i zapalić czasem światła, udając, że jesteśmy  w domu.
5.Jeśli możemy kosztowności lub inne cenne rzeczy zdeponujmy w skrytkach bankowych.
6.Nie informujmy wszystkich, że wyjeżdżamy do rodziny czy na wypoczynek i prędko nie wrócimy.
7.Przed wyjazdem wyciągnijmy naszą korespondencję ze skrzynki oraz poprośmy, aby sąsiedzi robili to systematycznie do naszego powrotu.
 
ZAPEWNIAMY, ŻE POLICJA, TAK  JAK ZAWSZE BĘDZIE CZUWAĆ NAD NASZYM BEZPIECZEŃSTWEM 

Komenda Powiatowa Policji w Grajewie Zespół Prewencji Kryminalnej

Komentarze (2)

Uwaga! Za "Swieto Zmarlych" moze byc nagana!!!!!!!!Hmmm a tyle mowiono,ze to"Wszystkich Swietych"

Zgadzam się z tym zupełnie,trzeba się pilnować.Kierowców pod wpływem alkoholu odbierać natychmiastowo prawo jazdy bez pózniejszego wydania.Wiem że może to nie jest na temat ale piszę to poto bo może będzie to czytał jakiś policjant:ostatnio szłem sobie przez ulicę na której jest mały ruch,podjechał radiowóz i od razu wybiegł z samochodu jakbym kogoś zabił i od razu-wyjmij ręce z kieszeni!!Pytam się po co to?W naszym mieście są ważniejsze sprawy,proszę się przejechać po osiedlu i ganiać małolatów którzy stoją w grupach ale nie mnie za to że jakoś zle przeszłem przez ulicę i wiecie czego najbardziej się boję,aby nie było tak że osoby które nigdy nie były karane i są w porządku zawsze będą zaczepiani przez oddziały prewencji a bandyci jak chodzą tak dalej będą chodzić legalnie z browarem i zielskiem w ręku jak jest do tej pory.)Wielu młodych ludzi wykrzykuje HWDP i inne niecenzuralne słowa na Policję,ale ja wiem jedno:Gdyby nie było Policji to nie wyszedłbyś nawet na ulicę a to że na legalu okradałbyś sklepy i inne instytucje to wybij sobie z głowy bo tu przyjechali by inni lepsi kozacy a ty to byś nawet nosa z domu nie wysunął.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.