poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Wiadomości

Akcja ZWiK "Deszczówka"

By deszczówka nie trafiała do kanalizacji.


"Sprawdź, czy deszczówka nie trafia do kanalizacji" - pod takim hasłem Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie prowadzi akcję informacyjną mającą poprawić bezpieczeństwo w czasie nadmiernych opadów deszczu.


Wody deszczowe poprzez kratki, studzienki i kolektory burzowe spływają do rzeki. Nieczystości płynne siecią kanalizacyjną trafiają na oczyszczalnię. W przypadku, gdy instalacje deszczowe odprowadzające wodę z dachów posesji są źle wykonane, w czasie opadów deszczu, opad zamiast wpływać do kolektorów burzowych trafia do kanalizacji. W takich sytuacjach może dojść do wybijania ścieków a nawet zalania piwnic. Takie zdarzenia miały miejsce w innych miastach. Aby przewidzieć i zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom trzeba wyeliminować wszystkie połączenia deszczowe, które trafiają do ścieków. Na ogół nie interesujemy się, gdzie trafia woda deszczowa. Zaczniemy to robić wówczas, gdy nam lub sąsiadowi "wybiją" ścieki lub zaleją piwnicę. Musimy być świadomi i wiedzieć, że odprowadzanie deszczówki do kanalizacji jest zabronione.


Jeśli nie wiesz jak podlączona jest Twoja instalacja deszczowa zadzwoń w godz. 7.00-15.00 pod nr tel (86) 272 37 40 a pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji bezpłatnie to sprawdzą i ewentualnie doradzą jak przebudować niewłaściwe podłączenie.

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Skrót meczu z WIGRAMI

niedziela, 14 kwietnia 2024

Adam Doliwa - "Serdecznie Dziękuję"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.