Wiadomości

Akcja "Znicz" zakończona


Tegoroczna policyjna akcja "Znicz" rozpoczęła się w piątek i zakończyła dziś nad ranem.

Policjanci zatrzymali około 30 pijanych kierowców, zanotowali 85 kolizji drogowych i cztery wypadki drogowe. Rannych zostało pięć osób, na szczęście nikt nie zginął.

- Najczęstszymi przyczynami odnotowanych kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie odstępu od poprzedzającego pojazdu - poinformował nas Andrzej Baranowski z biura prasowego podlaskiej policji.

Augustowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę po godz. 23 w miejscowości Barszcze na drodze krajowej nr 61. Ze wstępnych informacji wynika, że 23-letni mieszkaniec miejscowości Rudniki, który kierował volkswagenem, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w ciężarówkę. Kierowca osobowego auta z ogólnymi potłuczeniami oraz urazem ręki trafił do szpitala w Grajewie.

Jak co roku grajewscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na naszych drogach oraz nad płynnością ruchu drogowego w rejonach cmentarzy na terenie miasta. Akcja trwała od dnia 31.10.2009r. od godziny 14.00 do dnia 2.11.2009r. do godziny 22.00. W tym czasie odnotowano na drogach dwie kolizje, zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego. Podsumowując miniony weekend należy stwierdzić, że tegoroczne obchody Wszystkich Świętych minęły dość spokojnie i bez poważniejszych wydarzeń, dlatego chcemy podziękować za zachowaną rozwagę i ostrożność na drogach.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.