czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10717 wyświetleń

Akcja "Potrzebna krew"

4 lutego 2005r. w Urzędzie Miejskim w Grajewie

Zarząd Rejonowy PCK oraz Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi przy ZR PCK Grajewo zorganizowała I otwartą akcję poboru krwi ph:

„POTRZEBNA KREW - TWOJA TAKŻE”


-Do udziału w dzisiejszej akcji zgłosiło się 25 osób, z których 22 honorowo oddały krew, po przebadaniu na miejscu przez lekarza J.G. Truszkowskiego RCKiK w Białymstoku oddział Łomża. Przełożyło się to na 10 litrów bardzo potrzebnej krwi. Krew jako surowiec jest bezpłatny, jednak nie sposób uniknąć kosztów jego pozyskania (personel, badania, potrzebny sprzęt). Dlatego takie akcje wyjazdowe są potrzebne, kiedy nie da się utrzymać małych punktów ze względu na koszty i tu duży plus dla ZR PCK w Grajewie z Prezesem W. Remfeldem, który również oddał dzisiaj krew – dla e-Grajewo Przewodniczący Krajowej Rady Honorowych Krwiodawców PCK W-wa Sławomir Kaczyński oddz. Łomża

-Akcja w Grajewie przebiegała sprawnie należy podkreślić, że kobiet oddających krew jest zazwyczaj mniej, a np. ze Starostwa Powiatowego w Grajewie zasiliło nas dzisiaj aż 5 pań. Dziekujemy wszystkim honorowym dawcom, którzy przyłączyli się do akcji – powiedziała nam kierownik biura K. Jastrzębska ZR PCK Grajewo (tel: 086 272 30 13).


Pracownicy Hurtowni Płyt Meblowych „RAJ” Grajewo licznie, za przykładem swojego szefa Władysława Radzio ruszyli do honorowej akcji:
Szuba Stanisław, Polakowski Robert, Chmielewski Zbigniew, Sulik Zbigniew, Zalewski Artur, Ziemkiewicz Daniel, Ziemkiewicz Tomasz, Purwin Michał, Zyskowski Robert.W Grajewie można oddać krew jeden raz w tygodniu w poniedziałki - punkt przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie w godz. 8.00-12.00. Badania robione są na miejscu przed oddaniem krwi, trwa to dość szybko, jedyny warunek to bycie pełnoletnim.

e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

ziomy wy też oddajcie krew aby ratować życie innym

Akcja jest potrzebna, to oczywiste. Tylko data i godzina kiepska-na pewno będzie w tym dniu trudno cokolwiek załatwić urzędach, jeśli w inne dni też bywa różnie. A dlaczego to nie mogła być sobota? Piękny dzień na tak pożyteczną akcję i ja też chętnie bym poszła oddać krew w dzień wolny od pracy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.