poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

"Akcja ostrzegawcza" w US

Część urzędów skarbowych w województwie bierze udział w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, która rozpoczęła się 10 marca i potrwa przynajmniej do końca kwietnia 2008 roku. Bezpośrednią przyczyną akcji było obniżenie środków na wynagrodzenia w służbie cywilnej. Związkowcy domagają się wśród innych postulatów podwyżek pensji i sprawiedliwego podziału pieniędzy, obniżenia obciążeń podatkowych, uproszczenia i stabilizacji prawa podatkowego oraz budowy profesjonalnych i przyjaznych podatnikom służb skarbowych.

Zapytaliśmy p. Andrzeja Piotrowskiego – Naczelnika Urzędu Skarbowego jak akcja protestacyjna przebiegała w Grajewie - W poniedziałek 10 marca 2008 roku większość pracowników urzędu nosiło plakietkę z napisem „Akcja ostrzegawcza”, na drzwiach wejściowych naklejono ogłoszenie o przyczynach protestu. Tę formę przekazu informacji na zewnątrz zaakceptowało ponad 90% pracowników. Przebieg akcji nie miał wpływu na jakość obsługi podatników. Akcja miał charakter jedynie informacyjny deklarujący poparcie postulatów wysuwanych przez Związki Zawodowe.

e-Grajewo.pl


URZĄD SKARBOWY W GRAJEWIE organizuje “DZIEŃ OTWARTY” w dniu 19 kwietnia 2008r (sobota)

W tym dniu:
-przedstawimy Państwu zasady organizacji urzędu skarbowego i jego poszczególnych komórek oraz zasady naboru do pracy;
-przedstawimy informację na temat wszystkich ulg podatkowych za rok 2007;
-pomożemy bezpośrednio w wypełnianiu zeznań podatkowych PIT;
-poinformujemy o zasadach aktualizacji danych rejestracyjnych i pomożemy wypełnić druki NIP;
-poinformujemy o nowych sposobach i możliwościach uzyskania informacji i wiążących interpretacji przepisów prawa podatkowego;
-umożliwimy złożenie innych podatkowych deklaracji;
-poprosimy naszych klientów o uwagi i opinie na temat jakości obsługi w postaci wypełnienia ankiety.

Naczelnik Urzędu Skarbowego
Andrzej Piotrowski
Grajewo, ul. Elewatorska 8
tel. 086 272 32 45

Na koniec kwietnia w celu umożliwienia podatnikom złożenia zeznań podatkowych US w Grajewie przewiduje przedłużenie godzin pracy. We wtorek 29.04. zeznania przyjmowane będą do godziny 17.00, natomiast w środę, 30.04.  będzie pełniony dyżur do godz. 20.00. Ponadto do godz. 24.00 interesanci będą mieli możliwość wrzucenia zeznania do specjalnie przygotowanej urny, która zostanie umieszczona  na zewnątrz budynku.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.