poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11386 wyświetleń

Akcja -Dary serca

Gimnazjum w Szczuczynie już od trzech lat prowadzi akcje charytatywne. Są to głównie zbiórki żywności i artykułów przemysłowych dla najuboższych rodzin w Szczuczynie, wyselekcjonowanych przez pracowników Opieki Społecznej.

W tym roku akcja rozpoczęła się już 19 listopada i dobiegnie końca 20 grudnia kiedy to artykuły spożywcze zebrane przez dzieci zostaną dostarczone ośmiu rodzinom wytypowanym przez Opiekę Społeczną.

Plakaty nakłaniające do pomocy najbiedniejszym w Szczuczynie były rozwieszane nie tylko w budynku Gimnazjum, ale również w sklepach i na tablicy z ogłoszeniami. Pomysłodawczyniami i realizatorkami całej akcji były Panie Wychowawczynie Edyta Kudrawiec i Elżbieta Koniecko, działające przy szkolnym PCK. Młodzież gimnazjalna z pełnym zaangażowaniem uczestniczyła w tej akcji, szkoda tylko, że cała akcja została przeprowadzona na tak małą skalę. Pomóc mogliby nie tylko rodzice gimnazjalistów, ale i inni mieszkańcy Szczuczyna oraz parafianie.

Serdecznie zachęcam nauczycieli do nagłaśniania wiadomości o takich akcjach, jak „Dary serca”, wtedy miejmy nadzieję większa liczba osób zainteresuje się problemami i potrzebami najuboższych mieszkańców naszego miasteczka, często naszych sąsiadów.

Idą Święta – to czas miłości! Wspierajmy się zatem! Drobny gest w ramach dobroczynnej akcji nie uszczupli naszych portfeli!

v.s.
e-Grajewo.pl

Komentarze (4)

Fajnie,że dzieciaki zajmują się takimi sprawami,że starają się w jakiś sposub pomuc dla tych biednych ludzi popieram tą akcję pozdrawiam.

ciekawe skąd takie wiadomości??? Z tego co wiem to w akcje ,, Dar Serca " zaangażowani są wszyscy mieszkańcy Szczuczyna i okolic.

Te produkty nie są dla 8 rodzin to nie jest jeszcze powiedziane

Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za tak ogromne wsparcie akcji DARY SERCA. Przy tak wielkim zaangażowaniu społeczności Szczuczyna i okolic, udało nam się zebrać mnóstwo produktów żywnościowych, którymi obdarowaliśmy 18 rodzin naszej gminy. W imieniu własnym i rodzin obdarowanych bardzo dziękujemy, życzymy wszystkim Wesołych Świąt i „DO SIEGO ROKU”.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.