Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11332 wyświetleń

Akcja „Pasy Bezpieczeństwa”

Wczoraj na terenie powiatu grajewskiego przeprowadzane zostały działania „Pasy Bezpieczeństwa”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowca i pasażerowie maja zapięte pasy bezpieczeństwa. Działania miały również na celu reagowanie na nieprawidłowe przewożenie dzieci.

Policja cyklicznie prowadzi działania kontrolne, mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa, ograniczenie liczby tragicznych wypadków oraz wyrobienie u kierujących pojazdami przeświadczenia o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Działania mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, do jakich może dojść w przypadku nie zapięcia pasów w momencie kolizji lub wypadku. Stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych dla dzieci ma istotny wpływ na skutki wypadków drogowych. Natomiast nadmierna lub niedostosowana do panujących warunków ruchu prędkość od lat stanowi najczęstszą przyczynę najgroźniejszych wypadków drogowych.

Zgodnie z art. 39 ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 20.06.1997r. kierujący pojazdem samochodowym oraz osoby przewożone takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa mają obowiązek korzystania z tych pasów podczas jazdy – za naruszenie tego przepisu grozi mandat karny w wysokości 100 zł oraz dodatkowo dwa punkty karne. - KPP Grajewo

Komentarze (7)

Pasy bezpieczeństwa nie powinny być obowiązkowe, to moja decyzja czy chce być bezpieczniejszy. Ogólnie jestem za ale na długich trasach jeżdżąc po mieście jest to tylko uciążliwy wymóg.

Zgadzam się z "kierowcą", to moja decyzja czy chcę czuć się bezpieczniej. Przymusowe zapinanie pasów to jak ubezwłasnowolnienie. A co z ludźmi którzy mają klaustrofobię??? Samochód to zamknięte pomieszczenie a przypięcie się pasami nasila objawy klaustrofobii.

Tak akcja była i policja karała a sami panowie w radiowozach byli uprzywilejowani całkowicie i jezdzili bez pasów . więc panowie władza dajcie przykład i zapinajcie pasy

pasy są skuteczne w 98% w 2% są przyczyną zgonów. Najważniejsze aby nie załapać się na te 2%.

Do "z pasami". Idioto policja nie ma obowiązku jeżdżenia w pasach z uwagi na wykonywaną pracę ciołku.

Policjanci również mają obowiązek jazdy w pasach ( są pewne wyjątki np konwojowanie przestępcy), chyba że są w ciąży ( niektórzy tak wyglądają). Zgadzam się z stwierdzeniem , że w wielu przypadkach pasy były przyczyną śmierci.

do "!" sam jesteś idiotą a policje zwalnia z zapinania pasów tylko przewożenie osoby zatrzymanej pajacu

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.