sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10707 wyświetleń

Akcja " PRZEJAZD "

W ostatnim okresie na przejazdach kolejowych na terenie naszego województwa doszło do kilku wypadków drogowych. Najtragiczniejszy wydarzył się  w dniu 11.12.2007 r. na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicy Dąbrowy Białostockiej, zginęły w nim 3 osoby, dwie zostały ranne. Przyczynami wszystkich zdarzeń drogowych do których doszło w 2007 r. oraz w roku bieżącym na przejazdach kolejowych było ich niewłaściwe przejeżdżanie przez kierujących pojazdami. Na terenie naszego województwa znajduje się aktualnie 589 przejazdów kolejowych, z czego ich zdecydowana większość (530 ) jest niestrzeżona. Stan ten wymaga ciągłego nadzorowania bezpieczeństwa ruchu w rejonach przejazdów kolejowych w toku codziennych służb pełnionych na drogach oraz doraźnie
- poprzez prowadzenie działań wzmożonych w tym zakresie.

 W dniu 17.01.2008 r. na terenie całego województwa zostaną przeprowadzone policyjne działania wzmożone „PRZEJAZD” na wyznaczonych przejazdach kolejowych oraz w ich rejonach mające na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych, ujawnienie i represjonowanie kierujących niestosujących się do przepisów obowiązujących podczas przejeżdżania przez przejazdy kolejowe, zwracanie uwagi na pieszych niestosujących się do zakazu wchodzenia na torowisko gdy zapory są opuszczone lub opuszczanie ich zostało rozpoczęte, sprawdzanie stanu trzeźwości dróżników na przejazdach strzeżonych, ujawnianie ewentualnych braków oznakowania przejazdów kolejowych lub na drogach dojazdowych do nich.

Oficer prasowy KPP w Grajewie

 

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (1)


I znów - "wzmożenie działań represyjnych". To zakodowana świadomość tzw. władzy. Tylko tyle potrafią. Zrobić bezpieczny przejazd - to juz przekracza ich intelektualne możliwości. Co to za cholera że przy byle jakim stołku przestaje się służyć a staje sie ormowcem ?!!! I tak wiem że tekst nie przejdzie cenzury jak poprzednie. Oto Polska właśnie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.