sobota, 22 stycznia 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11538 wyświetleń

AGD nie na śmietnik!

Koniec z wyrzucaniem zużytego sprzętu AGD i RTV na śmietnik!

W świetle nowych przepisów, obowiązujących od lipca br. za demontaż starego telewizora, lodówki czy pralki i pozostawienie go byle gdzie (np. w osiedlowym śmietniku) możemy być ukarani grzywną. Również na sprzedawców elektroniki, którzy nie przyjmą od swoich klientów zużytego sprzętu w czasie finalizacji transakcji kupna-sprzedaży Inspekcja Ochrony Środowiska może nałożyć kary pieniężne. Prawo zmusza firmy odbierające od mieszkańców śmieci do przyjmowania bezpłatnie także starego sprzętu AGD i RTV. Aby uniknąć niepotrzebnych wydatków finansowych zużyte urządzenia możemy dostarczyć i bezpłatnie pozostawić w Punkcie Zbierania Zużytego Sprzętu Elektronicznego i Elektrycznego.

Taki punkt w Grajewie funkcjonuje od grudnia 2006 i znajduje się na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Targowej 19. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00.

 Zebrany sprzęt nie może również potem trafiać gdziekolwiek, musi być rozebrany w specjalizujących się w tym zakładach.

e-Grajewo.pl 


Komentarze (4)

aa co to za darmo sie kupilo to jak nie chca zeby ludzie wyrzucali gdzies do rowu to niech przynajmniej do karte piwa dadza aa nie odrazu za darmo sie walcie !!

za dziekuje nic sie nie kupuje proste :)):haha

A gdzie są te specjalistyczne zakłady,chyba u kogoś na podwórku hehe !

Polecam: http://www.grajewo.pl/content/view/418/38/
Ponieważ "Taki punkt w Grajewie funkcjonuje (...) znajduje się -! nie tylko na terenie !- Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Targowej 19"

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.