poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10654 wyświetleń

A. Cybula o Szpitalu

Część II - Spotkanie z Antonim Cybulą w siedzibie e-Grajewo.pl


"Jako przewodniczący komisji rewizyjnej, mam dość dobre rozeznanie o sytuacji finansowej tego zakładu. W szpitalu są poważne problemy i nie wszystkie powstały z winy ustawodawcy.
Nie chcę nikogo obwiniać, nie mniej jednak sytuacja na dzień dzisiejszy w Szpitalu jest na tyle trudna, że ta jednostka w tych strukturach organizacyjnych nie ma dalszej racji bytu.
Zadłużenia rośnie z roku na rok, a komornicy od dłuższego czasu paraliżują pracę w Szpitalu. Zachodzi potrzeba zamiany wewnętrznej struktury organizacyjnej, oddłużenia oraz pozyskania dodatkowych kredytów długoterminowych. W tej chwili nie ma konkretnego stanowiska Zarządu Powiatu. Podmiot zewnętrzny dokonujący audytu w 2004 roku potwierdził znane fakty. Mówiąc językiem medycznym, obecny stan to przedłużanie agonii, Szpital pracuje pod aparatami podtrzymującymi „życie”. Zarząd Powiatu musi znaleźć partnera, założyć spółkę i rozpocząć proces negocjacji z wierzycielami.
Od 2003 roku Szpital realizuje system naprawczy, w wyniku którego wiele spraw zostało „wyprostowanych”. Z informacji jaką Rada Powiatu miała pod koniec roku 2004 wynikało, że przez ostatnie miesiące finanse Szpitala zaczęły się bilansować. Pozostaje jednak sprawa długu z lat ubiegłych. Starostwo nie jest w stanie spłacić tak dużego zadłużenia – około 15 mln PLN zł. Na chwilę obecną muszą być podjęte wszelkie kroki zmierzające do lepszego wykorzystanie sprzętu i ludzi. Uważam, że po powstaniu nowego podmiotu gospodarczego wiele się musi zmienić, zwłaszcza pod kątem zarządzania" - Antoni Cybula Radny Powiatu Grajewskiego


czytaj więcej...

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewo. "Gang Olsena" w akcji

Komentarze (5)

TAK TAK PANIE CYBULA DUŻO MUSI SIĘ ZMIENIĆ A WY OCZYWIŚCIE WIECZNIE PLE PLE . O POZYSKANIU FUNDUSZY SPÓŁKACH SŁYSZYMY JUZ OD LAT A WY NADAL NIC NIE ROBICIE TYLKO PLE PLE A.....

tak panie CYBULA ma pan racje że dużo musi się zmienić nie tylko w szpitalu ale i w GRAJEWIE a żeby się zmieniło to trzeba .. pognać do wszystkich diabłów wszystkich radnych łącznie z górą przeciesz wy nic nie robicie pomiędzy wami trwa nie ustanna walka o stołki jesteście tylko zainteresowani kto i jaki stołek dostanie i czy to kolega albo czy popiera go partia nie patrzecie czy ktoś coś umie "może być głąb" aby było dojście ..!

Tak były panie BURMISTRZU miał pan czas żeby zrobić coś w GRAJEWIE i co pan zrobił... ?
mam nadzieje że pana nie dopuszczą do szpitala bo go czeka zagłada ... a jeśli chodzi o szpital to .mieszkancy GRAJEWA potrzebóją szpitala a nie prywatnych przychodni po prostu nie stać nas na leczenie perwatne

Moze wy radni oddacie czesc diet tak jak pracownicy szpitala czesc swej pensji.Zastepujemy kilka etatow a wy jeden i co z tego wynika. Trzeba dolozyc cos od siebie.

A Wy ciagle narzekacie.. Nic wam nigdy nie pasuje, zgłoście sie na radnych skoro wszyscy jesteście tacy genialni i wiecie co i jak trzeba zrobić dla Grajewa a potem działajcie... Z tego co wiem "pacjent" jak pan Antoni był burmistrzem zrobiono wiecej niż gdy burmistrzem byl Zakrzewski czy Ciechanowicz..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.