czwartek, 7 lipca 2022

Sport

Hala sportowa w Szczuczynie

     Budowa hali sportowo-widowiskowej, dla Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, trwa i jest w stopniu mocno zaawansowanym. Wkrótce hala  będzie  obiektem w pełni funkcjonalnym. Choć położona, niby w centrum miasta, to jest jednak w miejscu mało widocznym. Zajmuje zaplecze  PG od ul. Nadstawnej, czyli miejsce jej głównego zapotrzebowania.
    O potrzebie posiadania nowej hali sportowej w Szczuczynie mówiło się od dawna. Jej budowę wymuszały przede wszystkim  nieznośne warunki, w jakich młodzież  gimnazjum realizowała zadania programowe WF. Jeżeli chcemy mieć młodzież zdrową i zrelaksowaną przed przyjmowaniem wiedzy ogólnej, ponadto rozwijającą talenty dla ewentualnych potrzeb wyczynowych, to  jak najszybciej należy przygotować warunki realizowania się tych talentów. Jednocześnie będą one godziwymi warunkami pracy nauczycieli z uczniami. Szczuczyńska hala sportowa  choć przewidziana głównie jako sala sportowa, służyć będzie  nie tylko do przeprowadzania zajęć i rozgrywek sportowych, ale i  imprez rekreacyjno-sportowych, a w razie potrzeby  będzie jako: wykładowa, zabawowa, widowiskowa, teatralna itp.
Jest  podzielona na część sportową, widowiskową ze170 miejscami i zaplecze socjalno-techniczne. Obiekt  posiada też wszystkie wymagane udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Parking przyległy do hali  od strony północnej,  pomieści  pojazdy osób przyjeżdżających zarówno do szkoły i hali, jak i usytuowanego obok  Ośrodka Zdrowia.

    Kubatura hali posiada10625,6 m3, przy czym powierzchnia użytkowa wynosi 1489,07m2. Sala sportowa, jako miejsce najważniejsze, zajmuje 1030,34m2. W części sportowej jest ona obiektem parterowym, natomiast zaplecze jest trzy kondygnacyjne.
    Wszystko wskazuje na to, że przewidziany termin oddania do użytku, pierwotnie określany na sierpień, a z powodu nieprzewidzianych sytuacji, na późną, przyszłoroczną jesień,  będzie dotrzymany. Przy odrobinie szczęścia, stać się może wrześniowym prezentem na rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11.
 
   Inwestycja objęta realizacją: hali, łącznika, boiska, bieżni, parkingu i ogrodzenia mieści się w kwocie 4.1000.000,00 PLN, w której skład wchodzi dofinansowanie z funduszu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

              Tekst i foto: Stanisław Orłowski   
  
 

wtorek, 5 lipca 2022

Akcja - Czas na sport !

poniedziałek, 4 lipca 2022

Rajgród. Turniej Piłki Nożnej

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.