Rozgrywki w Lidze Młodzików

aktualizacja: 2014-09-02 07:51:14     nr wiadomości: 23024     przeczytano: 13533     Ilość komentarzy komentarze: 8

W niedzielę 31 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie zainaugurowali rozgrywki w Lidze Młodzików zawodnicy dwóch grajewskich zespołów Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Derby naszego miasta wygrał zespół Akademii aż 7:2!

Tak wysoka wygrana jest dużą niespodzianką – zespół Akademii powstał znacznie później niż drużyna istniejąca w MOSiR. Na dodatek w zespole trenowanym przez Piotra Wierzbickiego grało pięciu zawodników z rocznika 2002, będącego najstarszym rocznikiem w kategorii Młodzików. Zespół trenera Kamila Randzio tworzą zawodnicy urodzeni w 2003 i 2004 roku. Zgłaszając zespół Akademii do sezonu 2014/2015 w Podlaskiej Lidze Młodzików mieliśmy pewne obawy o to jak będą sobie radzili nasi wychowankowie w konfrontacji ze starszymi o rok zawodnikami. Zwłaszcza, że w tym wieku rok różnicy potrafi znaczyć wiele. Okazało się, że w meczu z drugim grajewskim zespołem, który występuje w Lidze Młodzików już drugi sezon podopieczni Kamila Randzio od początku spotkania zdominowali rywali. Pomysłowe akcje, strzały i spore umiejętności piłkarskie były po stronie zespołu Akademii. Efektem dobrej gry zespołu było zdobycie 4 bramek w pierwszej połowie spotkania. W drugiej połowie zawodnicy Akademii nie wykorzystali wielu sytuacji bramkowych a ich ambitni rywale zdobyli dwa gole. Akademia zdobyła ich po przerwie trzy i mecz zakończył się hokejowym wynikiem 7:2.

31.08.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – MOSiR Grajewo 7:2 (4:0)

Bramki: Jakub Drozdowski (rzut wolny), Piotr Głębocki (trzy), Kacper Śleszyński, Filip Chmielewski, Michał Łajewski – Dawid Gilejko, Patryk Olszewski

WARMIA: Bartłomiej Szymanowski – Krzysztof Kindeusz, Jakub Drozdowski, Kacper Niebrzydowski – Michał Łajewski, Filip Chmielewski, Igor Duchnowski – Dawid Gutowski, Piotr Głębocki

Grali także: Dawid Piaszczyński – Jakub Organek, Wiktor Wencek, Jakub Gosiewski, Arkadiusz Mazurek, Kacper Śleszyński, Dominik Górski, Kacper Podbereski, Eryk Klonowski

MOSiR: Mateusz Szumowski – Brajan Szreder, Dawid Gilejko, Patryk Olszewski – Łukasz Marczykowski, Marcin Łobacz, Mateusz Wołyniec, Hubert Grabowski, Michał Jarmutowski

Grali także: Dawid Nitupski - Łukasz Szymanowski

W następnej kolejce zespół trenera Kamila Randzio zmierzy się na wyjeździe z Akademią Piłkarską WIGRY Suwałki. W Grajewie zespół młodzików naszej Akademii zagra w niedzielę 14 września o godzinie 12:00 z WISSĄ Szczuczyn.

 

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

może po takim laniu ktoś w końcu obudzi się i przejrzy na oczy jak "trenuje" dzieci pan Wierzbicki, kolega kierownika mosir. zespół istnieje parę lat a na meczu u siebie ów "trener" ma raptem dwóch rezerwowych. wielkie brawa dla akademii Warmii!
Napisał: zbulwersowany rodzic dodano: 2014-09-02 10:46:16

to sie dzieje .... to po co ten MOSIR??? sukces akademi jest z mojego punktu widzenia niespodziewany .!!! nasuwa się pytanie po co ten mozir???
Napisał: jas dodano: 2014-09-02 12:40:34

brawo dla Kamila i chłopaków :*
Napisał: rozia dodano: 2014-09-02 13:08:43

mam pytanko akademi. czy miasto grajewa wspiera finansowo wasza kadre dzieciaków i w jakim zakresie? i czy mosir jest dofinansowany tylko z miasta? czy to sa dwie oddzielne ekipy tych co chodza do akademi i placa skaldki i osiagaja wyniki i druga ekipa darozjadow sponsorowana przez miasto bez osiagniec??
Napisał: kibic dodano: 2014-09-03 14:19:47

Szanowni Państwo !!! W tej sprawie zalecam rozwagę bo jak dorośli zaczną sobie swoje racje udowadniać to ucierpią na tym najbardziej zainteresowani czyli dzieci. Są dwie mozliwości: jest wybór .To rodzice są wyznacznikiem tego gdzie ich pociechy będą trenować !!! Wiadomym jest iż konkurencja podnosi jakość !!! Tylko się cieszyć iż dzieciaki sie garną do sportu !!
Napisał: grześ dodano: 2014-09-03 21:51:26

kibic akademię utrzymujemy my, czyli rodzice. Wspaniała praca wspaniałych ludzi: trenerów i pana Janusza przynosi rezultaty. z tego co wiem to Warmia dostaje pieniądze z miasta tylko na seniorów bo na młodzież miasto płaci Mosirowi.
Napisał: Mama młodzika dodano: 2014-09-04 00:28:27

Do kibica , przejdz się do klubu Warmia to ci powiedzą dokładnie ile dostają z miasta kasy, coś chyba 150 tyś.na rok.Mogą parę groszy przeznaczyć na dziećiaki Spytaj się władz Warmii ilu zawodników jest w kadrze pierwszego zespołu i gdzie wcześniej trenowali . Po tej Informacji którą uzyskasz poczujesz się bardzo dziwnie , oczywiście jeżeli masz uczuca.Zanim cos napiszesz kolego i pomyśl.A bym zapomniał o jednym rodzicu drogi jak zaprowadzisz syna na zajęcia to również spytaj gdzie trenował trener twego syna. (szacunek dla ciebie kibucu ,ze zapisaleś chłopaka na zajęcia).Może będzie mądrzejszy o taty
Napisał: Marek dodano: 2014-09-04 07:26:02

Marek nie mądrz się tak. To wszystko prawda co napisałeś ale nie do końca. Za poprzedniego kierownika pana Kuźmy to Warmia miała wpływ na zatrudnianych w mosir trenerów i wtedy właśnie zostali wychowani obecni piłkarze zespołu seniorów. Jakoś nie wydaje się żeby pan Wierzbicki wychował jakiego kolwiek piłkarza. Problem jest wyłącznie w tym jak przez ostatnie lata mosir traktuje zespoły piłkarskie. Chłopaki nie dostawali pieniędzy na sprzęt, na obiady ogólnie ze wszystkim był problem. Przede wszystkim mosir nie ogłaszał przez 2 albo 3 lata nowego naboru i dlatego zrobiła to Warmia zakładając akademię. Teraz się to trochę zmienia ale to zasługa akademii Warmii, bo pan kierownik zorientował się że dał ciała.
Napisał: niewiem to się wypowiem dodano: 2014-09-04 13:25:01

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.