Rekordowy przemyt papierosów

aktualizacja: 2021-05-07 08:14:38     nr wiadomości: 45594     przeczytano: 2266     Ilość komentarzy komentarze: 2

Rekordowy transport nielegalnych papierosów przechwycony przez podlaskie służby

·       Blisko 2,5 mln paczek nielegalnych papierosów wartych prawie 37 mln zł ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej.
·       Gigantyczna kontrabanda znajdowała się w 3 kontenerach na terenie jednego z terminali przeładunkowych w gm. Terespol.
·       To największy w historii przemyt papierosów przechwycony przez KAS i Straż Graniczną.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Placówki SG w Terespolu (Nadbużański OSG) oraz KAS z Białegostoku ustalili, że na terenie terminala przeładunkowego w gminie Terespol, mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. Mundurowi udali się w wyznaczone miejsce. Podczas sprawdzania trzech wytypowanych kontenerów, które przyjechały do Polski pociągiem z Białorusi okazało się, że zamiast deklarowanego towaru (wermikulit i elementy grzewcze) znajduje się w nich gigantyczna papierosowa kontrabanda.

W sumie zabezpieczono blisko 2,5 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wartych około 37 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej prowadzone są w tej sprawie czynności procesowe mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za przemyt papierosów do Polski.

To nie jedyny w ostatnim czasie rekordowy przemyt ujawniony przez podlaskie służby. W lutym tego roku funkcjonariusze podlaskiej KAS oraz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie udaremnili na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy przemyt blisko 1,8 mln paczek nielegalnych papierosów wartych ponad 27,6 mln zł. - st. asp. Maciej Czarnecki Oficer prasowy podlaskiej KAS

2,5 x 24zł =60 to co to za papierosy po 24 zł???
Napisał: obywatel dodano: 2021-05-08 00:18:08

Tym się kończy oszczędzanie na kopertach xD
Napisał: janusz dodano: 2021-05-08 23:19:50

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.