Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 1662 wyświetleń

Przybędzie miejsc w żłobku

Przybędzie miejsc w żłobku

W 2021 roku Miasto Grajewo kontynuuje realizację projektu pt. "Nowe miejsca opieki w Grajewskim Żłobku" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej i zatrudnienia wśród 24 rodziców (22 kobiet i 2 mężczyzn) sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 z Miasta Grajewo w okresie od 1.12.2019 r. do 30.11.2021 r. poprzez dostęp do miejsc instytucjonalnej opieki żłobkowej.

Zadania realizowane w ramach projektu:

  • Adaptacja i wyposażenie pomieszczeń żłobka - sanitarno-higienicznych i sali dydaktycznej;
  • Bieżące funkcjonowanie żłobka, t.j.: wynagrodzenie opiekunek i salowych, wyżywienie dzieci do lat 3 w formie cateringu, ubezpieczenie dzieci, zakup pomocy i zabawek dydaktyczno-edukacyjnych.

W ramach projektu sala żłobka została wyremontowana i wyposażona w niezbędne meble, pomoce dydaktyczne i zabawki. Powstała też łazienka dostosowana do potrzeb maluchów. Praca z dziećmi do 3 lat rozpoczęła się 17 lutego 2020 r. Grupa licząca 24. dzieci spędza w żłobku do 10 godzin dziennie. Opiekę nad grupą sprawują trzy opiekunki oraz dwie salowe, które jednocześnie realizują plan pracy dydaktyczno-wychowawczej Żłobka Miejskiego w Grajewie. 

Całkowita wartość projektu wynosi 898 700 zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 763 874 zł. Okres realizacji projektu: 1.12.2019 r. - 30.11.2021 r.  - (za: www.grajewo.pl)

 

Komentarze (10)

Załóżcie klimatyzację w tym co jest bo dzieci z przegrzania lądują w szpitalu. Na sali ponad 30 stopni. To nieludzkie. Niedługo rodzice będą się burzyć. Ile można czekać?

A zeby dziecko sie dostalo to trzeba miec znajomosci eh

Klimatyzacja do dzieci? To chyba jakiś zart... Wtedy to już w ogóle że szpitala nie wyjdziesz.

A kto dostanie pracę ?

Precz z klimatyzacją dla dzieci, to siedlisko chorób.

Ja będę się burzyć jak założą klimatyzację. Moje dziecko nie może przebywać w klimatyzowanych pomieszczeniach więc może wypowiedz się w swoim imieniu i narazaj własne dziecko na zapalenie krtani czy zatok... pfff

Do Grajewianka: Już etaty są zajęte, wszystko po znajomości jak zwykle.

klima? a co!
jak brać z unii to na bogato

A to w samochodzie i sklepach tez nie ma klimatyzacji? Nie no jasne. Lepiej niech dziecko z przegrzania trafia do szpitala. W przedszkolu na górze klimatyzacja jest a w żłobku brak.

Tak myślałam.Przedszkola ,Żłobki i szkoły to rodzinne firmy

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.