Pożar na osiedlu

aktualizacja: 2021-06-10 15:52:57     nr wiadomości: 45943     przeczytano: 4765     Ilość komentarzy komentarze: 1

8 czerwca br. państwowa i ochotnicza straż w Grajewie dwukrotnie wyjeżdżała do pożarów w budynkach wielorodzinnych.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 11.00 na os. Południe. W jednym z mieszkań na pierwszym piętrze w kuchni zapaliła się potrawa pozostawiona bez dozoru na kuchence gazowej.

- Po zlokalizowaniu i ugaszeniu ognia, podjęliśmy standardowe działania. Mieszkanie zostało oddymione i przewietrzone oraz za pomocą miernika wielogazowego sprawdzone pod kątem występowania substancji niebezpiecznych zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców - poinformował e-Grajewo.pl mł. bryg. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Straty wstępnie oszacowano na 20 tys. zł, wartość uratowanego mienia sięga ok 100 tys. zł.

Drugie zgłoszenie - o pożarze na os. Centrum - dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał o godz. 15.05.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że na balkonie mieszkania zlokalizowanego na trzecim piętrze paliły się meble i drobny sprzęt AGD. Pod wpływem temperatury częściowo zniszczeniu uległa też elewacja. Próbę ugaszenia ognia podjął właściciel mieszkania.

- Strażacy dogasili pożar, oddymili i przewietrzyli mieszkanie, dokonali pomiaru stężeń substancji niebezpiecznych we wszystkich mieszkaniach w pionie oraz przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili ścianę budynku, pod kątem ukrytych źródeł ognia – dodaje zastępca komendanta.

Ze względu na szybko podjęte działania gaśnicze straty wyniosły ok. 2 tysiące zł, wartość uratowanego mienia  oszacowano na kwotę 100 tys. zł. Prawdopodobna przyczyna pożaru jest w trakcie ustalania.

Akcję ratowniczo - gaśniczą na os. Południe prowadziło 15 strażaków, na os. Centrum natomiast - 16. W obu przypadkach nikomu nic się nie stało.

 

e-Grajewo.pl

na centrum 3 piętro blok ma 4 piętra wystarczy kiepa rzucić wiatr powieje i balkon się pali do nieszczęscia dużo nie trzeba
Napisał: yhy dodano: 2021-06-10 18:21:10

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.