Pierwszy mural

aktualizacja: 2021-05-17 20:36:27     nr wiadomości: 45683     przeczytano: 1183     Ilość komentarzy komentarze: 3

Do grona miejscowości ceniących  murale dołącza Szczuczyn. Pierwszy wielkoformatowy obraz powstaje na ścianie szczytowej bloku środkowego "szczuczyńskich trojaczków" przy ul. Kilińskiego. Wkrótce będą kolejne. 

Wykonanie obrazu to czynność wielostopniowa - rozpoczyna się od wyboru miejsca i uzyskania zgody właścicieli nieruchomości. Kolejnym etapem jest zatrudnienie ekipy wykonawczej i koncepcja malowidła.

- Od początku chcieliśmy, żeby każdy z planowanych 3 murali był inny, ale żeby łączył je Szczuczyn. Stąd wybór pierwszego tematu był oczywisty Stanisław Antoni Szczuka jako założyciel miasta i dzieło jego życia, czyli nasz kompleks klasztorny – podaje Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

14 maja br. rozpoczęto wykonanie dzieła. Po zagruntowaniu ściany i położeniu podkładu artyści przystąpili do naszkicowania i wypełniania obrazu barwami. O ile tylko pogoda pozwoli, to już za kilka dni zostanie naniesiona warstwa ostateczna poszczególnych kolorów i nadany końcowy sznyt muralowi. 

- Jestem przekonany, że ten pierwszy w Szczuczynie mural, a finalnie cały tryptyk będą ozdobą naszego miasteczka – dodaje Burmistrz.

 

 

Jego Ekscelencja Szczuka potrzebuje przestrzeni ... , a u Lucka tylko dwa pokoje . Ciasno .
Napisał: jolanta dodano: 2021-05-20 19:39:53

Musi sobie poradzić.
Napisał: Gabi dodano: 2021-05-21 14:34:39

Na następnej ścianie proponuję namalować zatłuczone przez sąsiadów żydowskie kobiety,/
Napisał: sąsiad Jankiel dodano: 2021-05-23 10:36:51

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.