Narodowy Spis Powszechny

aktualizacja: 2021-05-05 17:15:32     nr wiadomości: 45569     przeczytano: 3330     Ilość komentarzy komentarze: 9

1 kwietnia br. ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Główną formą spisu powszechnego jest samospis internetowy przygotowany w specjalnej aplikacji na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. 

Mieszkańcy, którzy nie posiadają komputera z dostępem do Internetu mogą skorzystać z Punktu Spisowego znajdującego się w budynku Urzędu Miasta Grajewo. 

- Stanowisko komputerowe jest do dyspozycji mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu (7.30 - 15.30). W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczona do tego osoba. Skład osób został wskazany w zarządzeniu Burmistrza w sprawie powołania Gminnego Biura Spisowego do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego 2021 - mówi nam Marta Borkowska, Naczelnik Wydziału Nieruchomości i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Grajewo.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w spisie jest obowiązkowy! Jednak, nie każdy musi realizować go osobiście. Np. ojciec rodziny może dokonać spisu w imieniu wszystkich domowników. 

- Przychodząc do punktu spisowego prosimy, mieć przy sobie numer PESEL swój i osób razem zamieszkujących, dobrze też jest znać orientacyjną powierzchnię zajmowanego mieszkania a w przypadku domu jednorodzinnego też datę oddania jego w użytkowanie - dodaje M. Borkowska.

Narodowy Spis Powszechny potrwa do 30 września br. Dane zbierane na jego potrzeby są bezpieczne i nikomu nie zostaną przekazane. W przypadku, kiedy z ważnych powodów nie spiszemy się przez Internet (w domu lub w innym miejscu), należy spodziewać się telefonu, bądź wizyty rachmistrza. W razie pytań można skorzystać z infolinii spisowej, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00

 

Dobrze, że jest takie miejsce nie każdy ma dostęp do internetu. Brawo p. Burmistrzu
Napisał: Aneta dodano: 2021-05-05 21:56:26

Po co im takie szczegółowe informacje jak metraż mieszkania czy data oddania budynku? Może jeszcze rozmiar buta, stan konta wszystkich członków rodziny i ilość posiadanego cukru w domu w dekagramach?
Napisał: janusz dodano: 2021-05-05 22:48:15

Zazwyczaj w godzinach 7 do 15 ludzie pracują. Może nie wszyscy ale zdecydowana większość.
Napisał: Krzysiek dodano: 2021-05-05 22:54:42

Może jeszcze zapytają czy KOCHAM PiS i chodzę do kościoła!!!
Napisał: Ewa dodano: 2021-05-06 08:56:34

Spisy powszechne są od lat i co 10 lat. Czy rzadzi PIS czy PO czy SLD spisy były, ale widać że niektórym. trzeba to wytłumaczyć.
Napisał: Aga dodano: 2021-05-07 13:51:09

Każda władza, obojętnie jakiej by nie była orientacji, uwielbia kontrolować społeczeństwo. Jeszcze nikt nigdy nikogo nie ukarał za odpowiedź: nie wiem czy nie pamiętam.
Napisał: potulne ciele dodano: 2021-05-07 17:58:15

Widać w komentarzach osób nieprzystosowanych do życia w cywilizowanym świecie, jak burzy się niedotleniona krew, pozostała w potomkach brudnej, morderczej czerwieni komunizmu. Po ich zmierzchu wypuścili na bruk sześciobarwną tęczę i arsenał zbrojny LGBTQ. To, o co propolski rząd prosi, jest bezdyskusyjne, chyba że to nie Polacy, a przebierańcy polskojęzyczni rządzą!? Jednak oni nie mają prawa do niczego, co złem jest dla Polski i Polaków oraz ludzi innych nacji, którzy uczciwie pracują w Polsce i płacą uczciwe podatki. PiS-u nie trzeba kochać, wystarczy Jego słuchać, dopóki, dopóty chcesz być Polakiem, a słuchający ma wytrzymałość ciebie słuchać. Dyskusje przeciwstawiające się bolszewickiej, rosyjskiej władzy mogliście wprowadzać podczas ich kradzieży, morderstw, obłudy i trzymania Polaków (pomijając carat) przez ostatnie 40 lat w niewoli! Nie przystoi, żeby normalny Polak był przeciwny Rządowi Polskiemu, bo nawet wasz sadysta, zbrodniarz tow. Stalin i kolejny fircyk, który zamiast „drzazgi” palił ludzi w piecach „Człowiek Roku 1938” bezbożny organista Europy malarz Hitler, by się uśmiał. Rozhisteryzowani towarzysze, nie miejcie aż tyle odwagi, żeby ćwiczyć ją tu na portalu e-Grajewo.pl, a przez to zamykać gębę prawowitym obywatelom i obrońcom tych ziem. W kontekście waszego, odważnego pisania podkreślacie w podświadomości Czytelnika największą siłę, która zagraża demokratycznemu, miłującemu wolność światu. Nie macie włączonych żadnych hamulców przed wstydem!?
Napisał: Komu służycie dodano: 2021-05-07 18:02:37

"Komu służycie" co ty człowieku bierzesz, że tak pięknie to napisałeś? Musi to być coś naprawdę szlachetnego bo po amfie czy mefedronie tak pięknie by to nie brzmiało.
Napisał: baba Jaga dodano: 2021-05-08 11:08:52

Do: Komu służycie. Drogi Komentatorze, czy Komentator nie widzi, że w tej wypowiedzi króluje pustosłowie? Parę sloganów powtórzonych za mediami i już jest wypowiedź. Tylko o czym?
Napisał: Atanazy dodano: 2021-05-08 12:07:55

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.