Moje boisko Orlik 2012

aktualizacja: 2008-02-06 14:29:19     nr wiadomości: 6289     przeczytano: 8180     Ilość komentarzy komentarze: 2

Na pewno dwadzieścia, a może nawet pięćdziesiąt wielofunkcyjnych kompleksów sportowych powstanie na terenie województwa podlaskiego w tym roku. Za 5 lat taki kompleks będzie już w każdej podlaskiej gminie.

Wszystko dzięki ministerialnemu programowi budowy kompleksów sportowych, umożliwiających uprawianie różnych dyscyplin sportowych, przez wszystkie grupy wiekowe na bezpiecznych, nowoczesnych, europejskich boiskach sportowych „Moje boisko Orlik 2012".

W ramach projektu w każdej polskiej gminie powstanie kompleks dwóch boisk - boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne. Przewidywana jest budowa budynku sanitarno-szatniowego oraz ewentualnie placu zabaw. Zakłada się budowę boiska piłkarskiego o wymiarach 30 x 62 m (pole gry 28 x 57 m) oraz boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej i tenisa o wymiarach 30 x 44 m.

Na terenie kompleksu zostanie zlokalizowany także budynek sanitarno-szatniowy i ewentualnie plac zabaw. Zaplanowano budowę 6 słupów oświetleniowych dla potrzeb boiska piłkarskiego, doświetlających jednocześnie boisko wielofunkcyjne i plac zabaw.

 

JST mogące ubiegać się o dofinansowanie w ramach PROW

Zarząd Województwa Podlaskiego zarekomendował 20 jednostek samorządu terytorialnego ( w tym powiat grajewski) do budowy kompleksów sportowych w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”.

- Nowy zarząd województwa przeprowadził nabór do programu wśród jednostek samorządu terytorialnego, który przyniósł nadspodziewane efekty. Do końca tego roku, w co najmniej dwudziestu podlaskich gminach powstaną takie kompleksy sportowe. Montaż finansowy tego przedsięwzięcia to w jednej trzeciej środki ministerstwa sportu, w jednej trzeciej urzędu marszałkowskiego i w jednej trzeciej gminy. Połączenie tych trzech elementów jest gwarantem zakończenia inwestycji, o których mówimy jeszcze w tym roku. Innym czynnikiem decydującym o założonym tempie powstawania tych obiektów jest ich standaryzacja – wszystkie mają być zunifikowane. Pozwoli to jednocześnie na obniżenie kosztów – dodał poseł Tyszkiewicz ( foto)

I bardzo dobrze. Stawiać szybko i sprawnie !
Napisał: wck dodano: 2008-02-06 17:55:24

a niech se Włosi przejmują euro 2012 bo jeszcze nie zdążymy a oni już mają stadiony :]
Napisał: kruchy dodano: 2008-02-06 19:15:56

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.