Matura z ... przeciekami?

aktualizacja: 2021-05-05 12:05:23     nr wiadomości: 45566     przeczytano: 2277     Ilość komentarzy komentarze: 4

Informacje o możliwym przecieku dotyczącym egzaminu z języka polskiego to doniesienia medialne, które wymagają szczegółowej weryfikacji ze strony odpowiednich służb - uważa resort edukacji. Media podały, że 4 maja br. po godz. 7.00 w wyszukiwarce Google użytkownicy z Podlasia zaczęli wpisywać hasło "Lalka ambicja". Największe zainteresowanie nim miało miejsce około godziny 8.00. Centralna Komisja Egzaminacyjna zgłosiła sprawę na policję.

Jak podaje dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, arkusze  trafiły do szkół w stanie nienaruszonym. W żadnej placówce z terenu działania OKE w Łomży - ani w województwie podlaskim, ani w warmińsko-mazurskim - dyrektorzy szkół nie zgłosili sytuacji, żeby arkusze dotarły naruszone. Nie było nawet jednego zgłoszenia, jeśli cokolwiek się wydarzyło to w obrębie szkoły.

Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym składa się z dwóch części. Maturzyści musieli rozwiązać test i napisać pracę własną. 

Pierwszy z tematów rozprawki brzmiał: Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu "Lalki" B. Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury. Drugi temat to: Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Ziemi obiecanej" W. S. Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury. Maturzyści, którzy nie wybrali wymienionych tematów, interpretowali wiersz "Strych" B. Obertyńskiej.

 

W tamtym roku tez była taka akcja i co? Nic. Każdy gada między sobą co może być i na pewno nie tylko ten temat był wpisywany, a myśle ze po prostu każdy powtarza sobie trudny temat, a ten jest chyba najtrudniejszy
Napisał: Ja dodano: 2021-05-05 16:26:38

Ciągle tylko przecieki, wycieki, nacieki, podsłuchy, donosy. Gdzie my żyjemy? Społeczeństwo donosicieli smartfonowych.
Napisał: stachu58 dodano: 2021-05-05 17:29:51

Szukanie dziury w całym
Napisał: Głos dodano: 2021-05-05 17:49:46

Pieprzyć ta maturę i tak teraz każdy myśli gdzie dobrze zarobić matura to możesz sobie teraz podetrzeć
Napisał: K dodano: 2021-05-06 22:44:59

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.