Kontrabanda za około 9,7 mln zł

aktualizacja: 2021-05-05 08:17:29     nr wiadomości: 45564     przeczytano: 3027     Ilość komentarzy komentarze: 0
  • Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt 653 tys. paczek papierosów.
  • Kontrabanda ukryta była w ciężarówce zatrzymanej do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy.
  • Wartość zabezpieczonych przez KAS papierosów to ponad 9,7 mln zł.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS z Budziska zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę, która zgodnie z dokumentami miała przewozić do Niemiec transport wełny mineralnej. Podczas rewizji poprzedzonej prześwietleniem rentgenowskim okazało się, że deklarowany ładunek znajduje się tylko w tylnej części naczepy. Za nim ukryte są nielegalne papierosy.

W ciężarówce kierowanej przez 32-letniego obywatela Litwy znajdowało się 653 tys. paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 9,7 mln zł. Gdyby przechwycona kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 16 mln zł.

Wobec kierowcy ciężarówki wszczęte zostało śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Na jej wniosek obywatel Litwy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.