Komunikat GDDKiA

aktualizacja: 2021-06-09 08:45:17     nr wiadomości: 45928     przeczytano: 2809     Ilość komentarzy komentarze: 0

W marcu przyszłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podejmie decyzję o wyborze wariantu łącznika między drogami Via Baltica i Via Carpatia na Podlasiu.

Pierwotnie "łącznik" miał prowadzić trasą łączącą Knyszyn z Ełkiem, ale powstał alternatywny wariant, który prowadziłby starą trasą S8 z Białegostoku do Augustowa.

- W dyskusji polegającej na budowie drogi ekspresowej S16 na odcinku Ełk – Knyszyn oraz przebudowie drogi krajowej S8 między Białymstokiem a Augustowem, chcę zaznaczyć, że planujemy wykonać obie inwestycje. Naszym zamiarem jest połączenie Via Carpatii i Via Baltiki odcinkiem drogi ekspresowej S16 oraz mamy zamiar przebudować drogę krajową między Białymstokiem a Augustowem – powiedział podczas posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury Rafał Weber wiceminister infrastruktury.

Jednym z argumentów budowy drogi ekspresowej Ełk – Knyszyn jest ułatwienie dla transportu międzynarodowego na osi Białoruś – Polskie Porty Bałtyckie. W kontekście zwiększenia tonażu przewozowego Polskich Portów Bałtyckich, to połączenie drogi nr 61 i 19 z drogą nr 16 jest tutaj najbardziej optymalnym rozwiązaniem – dodał cytowany przez PAP Rafał Weber.

Decyzja na temat wyboru korytarza powinna zapaść w marcu 2022 r. a zakończenie budowy w 2028 - 2029 r.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.