Ewa wicemistrzynią Polski!

aktualizacja: 2013-07-15 14:18:49     nr wiadomości: 20463     przeczytano: 10703     Ilość komentarzy komentarze: 5

W dniach 11 - 14 lipca 2013 roku w Zgierzu woj. łódzkie odbyła się XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Szczuczyńską "GWIAZDĘ”  w tych zawodach reprezentowały cztery dziewczęta i jeden chłopiec, tj. Magdalena Drobińska w kat. do 43 kg, Karolina Zamojska w kat. do 52 kg, Ewa Pawłowska w kat. do 60 kg, Ewa Alicka w kat. do 65 kg oraz Damian Trojanowski w kat. do 50 kg.

Najlepiej z całej piątki spisała się  Ewa Alicka, która po wygraniu trzech walk przez położenie swoich przeciwniczek na plecy kolejno: w pierwszej - Karolinę Brogowską z klubu WLKS Siedlce, w drugiej – Adriannę Ładną z klubu UKS „ZST” Lubsko, w trzeciej - Aleksandrę Chruścińską z klubu "OPAL” Kudowa Zdrój, awansowała do finału swojej kategorii wagowej. W walce finałowej spotkała się z ubiegłoroczną mistrzynią Polski oraz reprezentantką kadry narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Europy Kadetek  w Skopje (Macedonia) - Aleksandrą Kotlewską z klubu WIKING Wolin. Walka finałowa pomimo starań ze strony Ewy zakończyła się jej przegraną na punkty, co nie zmienia faktu, że EWA ALICKA jest wicemistrzynią Polski Kadetek w kat. do 65kg.

Ewa potwierdziła, a nawet poprawiła swój wynik sportowy, gdyż w ubiegłym roku podczas XVIII OOM w Gorlicach w tej samej kategorii wagowej zdobyła medal brązowy. Podkreślić tu należy, że wynik ten jest również zasługą całego sztabu szkoleniowego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kraśniku, gdzie nasza zawodniczka obecnie uczy się i trenuje.

Bliska medalu była również druga nasza zawodniczka - Magdalena Drobińska, która po wygraniu 3 walk i przegraniu dwóch ostatecznie zajęła 5 miejsce w kat. do 43 kg. Pierwszą swoja walkę przegrała jak się okazało z aktualna mistrzynią OOM – Alicją Piersą z klubu Cement-Gryf Chełm, drugą walkę wygrała przez położenie na plecy z Angelikę Kłys z klubu AKS Piotrków Trybunalski,  trzecią walkę wygrała przez położenie na plecy z Weroniką Zdulską z klubu FENIKS Stargard Szczeciński, czwartą walkę wygrała przez położenie na plecy z Oliwią Szczęch z klubu AGROS Żary. W walce o brązowy medal spotkała się z reprezentantką kadry narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Europy Kadetek w Skopje (Macedonia) – Alicją Czyżowicz z klubu ORZEŁ Namysłów. Tej przeszkody nie dała rady pokonać. Pozostali nasi reprezentanci mieli mniej udany start.

Spośród chłopców z woj. podlaskiego najlepiej na OOM w stylu wolnym spisał się Tomasz Stasiewicz z klubu UAKS "PODLASIE” Białystok trenujący na co dzień w stylu klasycznym, który zajął ostatecznie 8 miejsce w kat. do 54kg.

 
Ze sportowym pozdrowieniem
Grzegorz Zańko

Gratulujemy!Gratulacje!!!
Napisał: zapasy grajewo dodano: 2013-07-15 20:58:29

Gratulacje Ewa! :D
Napisał: ja dodano: 2013-07-16 01:34:14

Gratulacje Ewa, a teraz czas na klasyków. Dorzućcie kilka krążków.
Napisał: Grzegorz dodano: 2013-07-16 14:42:14

Gratulacje!
Napisał: WILK Grajewo dodano: 2013-07-16 15:20:33

Gratulację dziewczętom i trenerowi Grzegorzowi, pozdrawiam.
Napisał: K dodano: 2013-07-16 22:10:14

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.