Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9902 wyświetleń

„Nasze bezpieczeństwo”

Dzisiaj już po raz XIII piątoklasiści ze Szkół Podstawowych walczyli w finale powiatowym konkursu „Nasze bezpieczeństwo”. Zwycięską drużyną, która wykazała się  największa wiedzą teoretyczna i sprawnością fizyczną  zostali uczniowie reprezentujący  Szkołę podstawową nr 2 w Grajewie.

XIII edycja konkursu „Nasze bezpieczeństwo” im. Brajana Chlebowskiego odbyła się dziś o godz. 9:00 na hali MOSIR przy ul. Strażackiej w Grajewie. Głównym celem konkursu jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego wypoczynku podczas wakacji, ukształtowanie nawyków unikania zagrożenia. Dziewięć trzyosobowych drużyn rozwiązywało test obejmujący wiedzę z zakresu prewencji kryminalnej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa na obszarach wodnych, pierwszej pomocy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego. Zgodnie z regulaminem konkursu każda drużyna przywiozła ze sobą transparent z hasłem promującym zasady zdrowej rywalizacji sportowej.
Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Grajewie

Współorganizatorzy :

 Nadleśnictwo Rajgród
 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie
 Ratownik Medyczny

                         Sponsorzy nagród:
 Starostwo Powiatowe w Grajewie
 Urząd Miasta Grajewa, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
 Stowarzyszenie „Bezpieczne Grajewo”
 Urząd Miejski w Rajgrodzie
 Urząd Miejski w Szczuczynie
 Urząd Gminy w Wąsoszu
 Urząd Gminy w Radziłowie
W zawodach zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie. Oni będą reprezentować powiat grajewski na finale konkursu w Białymstoku.
Pozostałe drużyny zajęły następujące miejsca:
II miejsce - SP w Szczuczynie
III miejsce – SP nr 4 w Grajewie
IV miejsce – SP nr 1 w Grajewie
V miejsce SP w Kramarzenie
VI miejsce – SP w Rajgrodzie
VII miejsce egzekwio – SP w Wąsoszu oraz SP w Bełdzie
VIII miejsce – SP w Bzurach
Nagrodę otrzymała również drużyna kibiców ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie, która najciekawiej dopingowała swoją drużynę podczas konkursowych zmagań.
Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Grajewa weźmie udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Białymstoku 16 czerwca 2009 r.

Komentarze (3)

Dwójka zawsze jest najlepsza w tym konkursie. Oni są the best.

Aa . ;d
Czwórka rządzi.!
;s

taaa..ty aga tak się nie chwal. wszystko było przerobione tak, że sp ble...fuj....szczuczyn i sp...ohyda...2 z grajewo byli uprzywilejowani, co by nie mówić. żal opowiadać o tym wszystkim, tyle tego jest że można by napisać niezłe wypracowanie xD

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.