Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11415 wyświetleń

„Ławka rezerwowa”

KOMUNIKAT RZĄDOWEGO CENTRUM STUDIÓW STRATEGICZNYCH

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami, Rządowe Centrum Studiów Strategicznych informuje, że zgodnie z zapisami Zaktualizowanej Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju, Lublin, Białystok i Rzeszów wraz z otaczającymi je terenami są potencjalnymi obszarami metropolitalnymi.

Słowo potencjalne nie oznacza, że Lublin, Białystok i Rzeszów wraz z otaczającymi je terenami stanowią „ławkę rezerwową”. Określenie potencjalne oznacza natomiast, że regiony te nie w pełni spełniają wszystkie kryteria obszaru metropolitalnego.

Mimo tego zostały wskazane jako obszary metropolitalne w myśl ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Uznano bowiem, że wskazanie obszaru metropolitalnego dla Lublina, Białegostoku i Rzeszowa będzie korzystne zarówno dla tych obszarów, jak i dla całej Polski. Ma to stworzyć szansę na rozwój tych obszarów, a co za tym idzie wypełnienie w najbliższych latach wszystkich kryteriów obszaru metropolitalnego. Warunkiem m.in. jest jednak opracowanie zintegrowanego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru metropolitalnego.

Andrzej Jarosz
Rzecznik Prasowy Wojewody Podlaskiego

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (1)

a kto to zrozumie o czym mowi ten temat Panie rzeczniku pisz Pan jasniej o co chodzi bo nie wszyscy siedza na takich stolkach jak Pan i nie musza"rozszyfrowywac" tych banialukow

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.