Warto przeczytać

6 sytuacji, kiedy transport lotniczy może być niezbędny

Korzystanie z usług firmy logistycznej, która posiada w swojej ofercie różne rodzaju transportu, pozwala nam na dostosowywanie formy dostawy do naszych potrzeb i danego zlecenia. Nawet jeżeli na co dzień korzystamy z transportu drogowego czy morskiego, czasami transport lotniczy jest wprost niezbędny. W jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej?


Z czego mogą wynikać problemy w świecie transportu?

Często problemy z dostawą wynikają z niekompetencji firmy logistycznej. Oczywiście tutaj ryzyko zmniejszamy, wybierając usługi logistyczne sprawdzonej firmy. Wiele problemów w przypadku transportu jest jednak niezależnych od firm transportowych. Ponieważ transport ładunków na drugi koniec świata wymaga współpracy wielu różnych firm, magazynów i portów, czasami przesyłka nie zostanie dostarczona tak szybko, jak byśmy tego chcieli. Do problemów z dostawą na czas mogą należeć:

  • nieodpowiednia ilość kierowców ciężarówek związana z chorobami lub urlopami
  • zatłoczone porty morskie  
  • deficyt pracowników portowych
  • złe warunki drogowe lub te na morzu


Kiedy transport drogowy, kolejowy albo morski nie wchodzą w grę, uratować może nas fracht lotniczy. Kiedy przyda się najbardziej?


Wyprzedź gorący sezon przed Świętami Bożego Narodzenia

Ostatni miesiąc przed Świętami to najbardziej gorący okres w handlu. Wiele firm towary zamawia już w wakacje. Jeżeli nie zdążyliśmy na czas zamówić transportu kolejowego czy morskiego, to uratuje nas transport lotniczy. Skorzystanie z lotniczych usług logistycznych sprawi, że przesyłka dotrze do nas w ciągu kilku dni, nawet jeżeli zamawiamy towary z drugiego końca świata (albo tam je wysyłamy).

Oczywiście nawet taki transport warto jest zamówić trochę wcześniej: w najgorętszym okresie roku do samolotów cargo są kolejki. Dlatego o transporcie towarów na Święta warto myśleć już wczesną jesienią.


Wybierz transport lotniczy cargo, kiedy w Twoim magazynie wieją pustki

Czasami w wyniku nieodpowiedniego planowania albo zwiększonej sprzedaży możemy pewnego obudzić się z pustym magazynem. Z jednej strony jest to dobra wiadomość, oznacza jednak, że musimy w bardzo krótkim czasie nadrobić braki w magazynie. Wtedy zazwyczaj nie możemy pozwolić sobie na oczekiwanie kilkudziesięciu dni na np. fracht morski. W takim przypadku uratuje nas właśnie transport lotniczy towarowy. Dzięki niemu już w ciągu 3-5 dni będziemy mogli znowu sprzedawać swoje towary.


Szybka dostawa ładunków lotniczych może uratować nas w nagłej sytuacji

W większości branż opóźnienia w dostawach sprawią, że firma będzie musiała liczyć się z mniejszymi zyskami. Czasami konsekwencje mogą być jednak poważne: będzie tak na przykład w branży medycznej. Fracht lotniczy jest nieoceniony, kiedy w trybie natychmiastowym trzeba sprowadzić leki lub sprzęt medyczny do miejsca, które bardzo ich potrzebuje.


Zamów transport lotniczy przed Black Friday czy innymi promocjami

Spodziewasz się zwiększonej sprzedaży w Walentynki, na majówkę albo Black Friday? Jeżeli chcesz upewnić się, że będziesz przygotowany na zwiększony popyt, zamów transport lotniczy do Polski – lepiej mieć zapasy, ponieważ sprzedaż może przerosnąć Twoje oczekiwania. Pamiętaj, żeby takie dostawy zaplanować wcześniej – inne firmy mogą mieć podobne plany.


Wysyłasz towary, które łatwo się psują? Postaw na międzynarodowy fracht lotniczy

Oczywiście transport lotniczy przyda się najbardziej, kiedy importujemy lub eksportujemy towary o krótkim terminie przydatności do spożycia: przede wszystkim mowa tutaj o żywności czy kwiatach. Często już po tygodniu nie nadają się one do spożycia (albo użycia), dlatego fracht lotniczy to jedyna opcja. Dodatkowo takie produkty są bardzo delikatne, a fracht lotniczy zapewni im potrzebny poziom bezpieczeństwa (na przykład transport w chłodni)


Transport lotniczy na świecie - kiedy przesyłasz wartościowy ładunek

Jeżeli chcesz zorganizować transport przesyłki o dużej wartości, na pewno zależy Ci nie tylko na czasie, ale też na jej bezpieczeństwie. Fracht lotniczy eliminuje wiele zagrożeń: wypadku jak to w przypadku transportu drogowego czy kolejowego, czy sztormu, jak to w przypadku frachtu morskiego. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, żeby przesyłka dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie, to fracht lotniczy jest zdecydowanie najlepszą opcją. Z takiej opcji skorzystamy na pewno w przypadku drogich maszyn i urządzeń, biżuterii, kamieni szlachetnych itp.


Transport lotniczy uratuje nas w wielu sytuacjach, dlatego wybierzmy firmę logistyczną, która posiada go w swojej ofercie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.