Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12376 wyświetleń

57 tys. zł więcej na kino

85 tys. zł na remont elewacji budynków komunalnych przy ul Piłsudskiego 1-9, 57 tys. zł na modernizację Miejskiego Domu Kultury i 22 tys. zł na program Sokrates-Comenius – to lista dotacji celowych jakie w związku z zwiększeniem dochodów miasta zatwierdzili radni Grajewa

Zmiany w budżecie miasta wynikają ze zwiększenia dochodów. 110 tys. zł na zakup mieszkania repatriantom przekazał Wojewoda Podlaski, 9 tys. zł więcej niż wcześniej zakładano wpłynęło do miejskiej kasy z tytułu opłat za zezwolenie na sprzedaż alkoholu, 22 tys. zł przyznała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu Sokrates-Comenius.

Na ostatniej Sesji Rady Miasta IV kadencji (środa 25 październik br.) radni postanowili, że dodatkowe pieniądze w budżecie przekażą m.in. na modernizację MDK, remont elewacji budynków na ul. Piłsudskiego oraz na program Sokrates-Comenius w Zespole Szkół Miejskich Nr 1. Ponadto kwotę 56 tys. zł przeznaczono na utworzenie rezerwy ogólnej na nieprzewidziane wydatki miasta.   

Kadencja Rady Miasta i burmistrza skończyła się 27 października br.. Jednak przez najbliższych kilka tygodni do czasu powołania nowej RM i nowego burmistrza, dalej będę podejmował decyzję związane z zarządzaniem miasta. Jest to okres przejściowy, na który trzeba zabezpieczyć odpowiednie środki pieniężnepowiedział burmistrz Grajewa.

W ramach zwiększonej dotacji celowej na modernizację MDK zostanie wykonana elewacja, instalacja antywłamaniowa, remont podłogi, sceny oraz garderoby. Budynek kina zostanie wyposażony także w system monitoringu wewnętrznego (kamery na podczerwień) oraz zewnętrznego.     


 

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (7)

ponownie będą remontować budynki na Piłsudskiego??? sądze,że należało by je rozebrać i postawić coś bardziej atrakcyjnego w centrum miasta. no,ale czego się nie robi przed wyborami. elektorat z tych budynków napewno doceni gest:)

ILE MOŻNA DOTOWAĆ ELEWACJE I REMONTY BUDYNKÓW KOMUNALNYCH.CZAS ABY NASI RADNI SIE NAD TYM ZASTANOWILI.
MOŻE BYŁO BY LEPIEJ SPRZEDAĆ TE BUDYNKI ZA PRZYSŁOWIOWĄ ZŁOTÓWKĘ I MIEĆ PROBLEM Z GŁOWY.JAK CZYTAM TO ZAWSZE A PRAWIE CO ROKU FINANSOWANE SĄ ONE NA REMONTY Z BUDRZETU MIASTA .MIASTO MA INNE POTRZEBY TAKIE DAJMY NA TO JAK ŁADNE PODKREŚLAM ŁADNE CHODNIKI CZY ULICE.DO TEJ PORY U NAS REMONTOWANE ULICE I CHODNIKI PRZYPOMINJĄ MI ŁATANKĘ. KAWAWAŁEK PO KAWAŁKU I TAK JEST WSZYSTKO KLEJONE.

Brawo, a beda jakies filmy grane w naszym kinie? Wiem pierwszy zagraja " Przeminelo z wiatrem", a moze srodkow zabraknie?!

nom kamerki maja byc na zewnatrz kina to dobry motyw ciekaw jestem gdzie teraz beda stac ci wszyscy karki grajewskie hehe.Odnosnie kina to z tego co pisza bedzie zaj....

Zróbcie w końcu pożądnie te elewacje przy Piłsudskiego - bo ręce opadają

te kino mialo byc remontowane...a juz cale miasto zapomnialo ze wogole istnieje hehehehe ..ale lepiej pozniej niz wcale hehehe pozdro :)

zajefajnie pojade;) ];-)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.