czwartek, 11 sierpnia 2022

Szczuczyn

40 URODZINY MISIA = WIERSZOWNISIA

W dniu 25 marca 2022 r. odbył się zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie XL KONKURS RECYTATORSKI O NAGRODĘ MISIA-WIERSZOWNISIA.


W konkursie wzięło udział 26 uczestników z przedszkola i klas 0-III szkół podstawowych ze Szczuczyna i Niedźwiadnej. Z każdej klasy występowało po 2 uczniów wyłonionych drogą eliminacji klasowych.


Recytacje dzieci oceniała komisja: Przewodniczący – Barbara Paszkowska oraz członkowie: Katarzyna Grabowska-Wizner – SP Niedźwiadna, Beata Nagel SP Szczuczyn i Janusz Siemion Dyrektor BCK w Szczuczyn przyznając miejsca:
w kategorii przedszkola – klasy 0:
1. Antoninie Pruszyńskiej 6 lat z ZSP w Szczuczynie
2. Krystianowi Kleszczewski 6 lat z ZSP w Szczuczynie
3. Małgorzacie Koniecko 6 lat z ZSP w Szczuczynie


W kategorii klas I-III:
1. Joannie Krępczyńskiej 8 lat z klasy IIb ZSP w Szczuczynie
2. Nathanielowi Chrostowskiemu 9 lat ze SP w Niedźwiadnej.
Główną nagrodę Misia – Wierszownisia ufundowaną przez Restaurację „Biesiadna” w Szczuczynie komisja przyznała Piotrowi Sosnowskiemu z klasy 0a ZSP w Szczuczynie.


            Antonina Pruszyńska /w kategorii 3-6 lat/ i Joanna Krępczyńska /w kategorii 7 – 10 lat/ będą reprezentować swoje szkoły w II Wojewódzkim Przeglądzie Niezawodowej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy”organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.


Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, czekolady oraz upominki ufundowane przez BCK w Szczuczynie.
Jak przystało na 40 urodziny nie zabrakło okolicznościowego tortu, który osłodził wszystkim zebranym ten wspaniały jubileusz na którym świeczki zdmuchnęła pomysłodawczyni konkursu – Barbara Paszkowska.


Koordynatorem konkursu oraz prowadzącym był Andrzej Szabelski.

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski / Anna Chmielewska – BCK Szczuczyn

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Aleja Pamięci w Szczuczynie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.