środa, 17 lipca 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 16288 wyświetleń

30 dni na porządki

W piątek 10 listopada br. do północy można było wywieszać plakaty wyborcze na słupach, emitować reklamy w TV oraz umieszczać banery w internecie. Po tym terminie aż do niedzieli 12 listopada br. do godz. 20.00 każdy sposób reklamy politycznej będzie naruszał ciszę wyborczą. 
 
- Każdy baner, plakat, czy reklama dodana w internecie, czy na słupie przed godz. 24.00 w piątek może spokojnie „wisieć” 11 i 12 listopada br. nie naruszając tzw. ciszy wyborczej  - powiedział jeden z pracowników Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Białymstoku. 

Zgodnie z art. 71. ust 5 ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatu i sejmików województw - plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia kampanii wyborczej pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów. Ten przepis nie dotyczy jednak politycznych reklam zawartych w internecie, czy telewizji.   

- Ten przepis ma wymóc na pełnomocnikach wyborczych odpowiedzialność za plakaty, które wywieszają. Zgodnie z ustawą muszą być one usunięte celem czystości w mieście. Banery internetowe nie powodują zaśmiecania ulic, więc o tym kiedy mają być usunięte decyduje właściciel strony - dodał pracownik KBW w Białymstoku.

Ci, którzy postanowili powiesić plakaty z wizerunkiem kandydata w samochodzie powinni pamiętać, że w sobotę i niedzielę nie mogli nim jeździć. Przez te dwa dni ruchoma reklama naruszała ciszę wyborczą.  


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (5)

po co te plakaty ????? są nie potrzebne

Cisza? A obecny jeszcze radny dziś parę razy dowoził pod MDK swoich wyborców...Żałosne. Żenujące.

i wodka lala sie pod lokalami tylko z tylu a nie od frontu czy w naszym miescie nigdy nie bedzie normalnie

Głosy w Grajewie kosztowały 20 PLN ,czy ktoś tą cenę przebił czekam na komentarze

no to teraz ci co kandydat kupił od nich głosy mogą go szantażować za złamanie prawa. Się ktoś wkopał.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.