Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 17202 wyświetleń

260 kandydatów do RM

W piątek, 13 października br. o godz. 24.00 minął termin rejestracji list kandydatów na radnych, których już za miesiąc wybierzemy w wyborach samorządowych. O mandat radnego Grajewa walczyć będzie 260 kandydatów.

W Grajewie zarejestrowano osiem komitetów wyborczych, pięć partyjnych ( PiS, PO, LPR, PSL, Samoobrona ) i trzy niepartyjne. W sumie o 21 mandatów radnego miasta ubiegać się będzie 260 kandydatów.

W wyborach samorządowych w 2002 roku o mandat radnego miasta walczyło 235 kandydatów wytypowanych przez siedem komitetów wyborczych. Wówczas zarejestrowano pięć komitetów partyjnych (Samoobrona, PSL, SLD- UP, LPR ) i trzy niepartyjne.     

Przypomnijmy, że w tym roku weszła w życie nowa ustawa o wyborach samorządowych, która daje możliwość blokowania komitetów. Dwa lub więcej komitetów może podpisać umowę o wspólnym podziale mandatów czyli stworzyć blok wyborczy.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (11)

Tylko młodzi dla miasta i tylko roczniki od 1973r. To zapewni fundamentalną zmianę myślenia o przyszłości Grajewa.

prośba o umieszczenie listy kandydatów lub podanie informacji gdzie taką listę można znaleźć w internecie :)

KTO CHCE BYĆ RADNYM BEZ DIETY.Z TYCH 260 KANDYDATÓW CHYBA NIKT.

Kto widział listy to wie, ze kandydatów mamy TRAGEDIA. Stara gwardia wiecznie niespełnionych samorządowców, nowi co chcą mieć spokój z kasą oraz kandydaci z ...łapanki. Ja dziękuję ...

Czy i kiedy poznamy nazwiska tych chętnych do piastowania tak zaszczyytnego moim zdaniem stanowiska?

Na burmistrza jest 4-ech kandydatów:

Chciałabym poznać i niechaj na tym forum wpiszą się kandydujący do RADY MIASTA osoby które by owe kandydowanie miały opłacane w wysokości dajmy na to 200 zł miesięcznie.
Proszę podejmijcie dyskusję ile powinien dostawać forsy za posiadówki PAN< PANI RADNA/Y/????

Pieniądze na diety dla radnych powinny byc przeznaczone na inne słuszniejsze cele a radni pracujący tylko powini miec wolny dzień od pracy jak są sesje.To nie nowośc tylko tak było jak byłem radnym?

moderator nie publikuje wszystkich komentarzy a to nie ladnie-hmmmniekompetentna osoba,umieszcza te ktore sie jemu podobaja hehehe:)))))))))))))

a ty EWKA bys chciała siedziec na dupie za darmo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.