piątek, 7 października 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 14336 wyświetleń

2,5 promila alkoholu

Od początku roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zatrzymali na drogach powiatu grajewskiego siedmiu nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 53 –letni mieszkaniec Szczuczyna, który kierował fordem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy kierujący był również sprawcą kolizji do której doszło w zeszły piątek na ul. Świętojańskiej w Wąsoszu. Kierowca ciągnika rolniczego, mieszkaniec gm. Wąsosz mając ponad 2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu i uderzył w Fiata Uno, którym kierowała mieszkanka gm. Wąsosz.

Apelujemy!!!

Picie alkoholu uniemożliwi bezpieczną jazdę samochodem, gdyż:

1.Zmniejszy szybkość Twoich reakcji.
Od momentu kiedy dostrzeżesz niebezpieczeństwo, a za nim właściwie na nie zareagujesz, upływa jakiś czas. Ten czas powinien być jak najkrótszy. Wypicie alkoholu znacznie wydłuża czas reakcji.

2. Ogranicza Twoje pole widzenia.
Normalnie pole Twego widzenia obejmuje kat 180 stopni. Wpływ alkoholu sprawia, że ten kąt zmniejsza się jak składany wachlarz, aż dochodzi do widzenia jakby w tunelu. Możesz nie dostrzec pojazdu nadjeżdżającego z bocznej drogi.

3. Powoduje błędną ocenę odległości i szybkości.
Po wypiciu alkoholu często będzie Ci się wydawać, że drzewo przy drodze i jadący z naprzeciwka samochód są dużo dalej niż w rzeczywistości.

4. Powoduje pogorszenie wzroku.
Będziesz miał problem z dostrzeganiem szczegółów, znaków, świateł, pieszych i innych pojazdów.

5. Pogarsza Twoją koordynację ruchów.
Będziesz miał trudności w wykonywaniu dwóch i więcej czynności jednocześnie.

6. Alkohol powoduje obniżenie koncentracji.
Trudno Ci będzie skupić myśli i uwagę na skomplikowanym zajęciu jakim jest prowadzenie samochodu.

KPP Grajewo

piątek, 7 października 2022

Wierzbowo. Jesienny Piknik Rodzinny (15.10)

czwartek, 6 października 2022

Wojewodzin. Konkurs kulinarny "Ale tort"

Komentarze (6)

Skoro ten alkohol taki szkodliwy to po co sprzedaje się tę truciznę, a państwo bieże od tego dole w postaci akcyzy?

nie musicie kupywać,macie wybór.

To nikogo nie usprawiedliwia , nikt nie każe nikomu pić alkoholu i nie wlewa do buzi, jest to świadomy wybór . Moim zdaniem powinna być najwyższa kara i pozbawienie prawo jazdy dożywotnio.Możemy tylko podziękować Policji że są takie akcie i że jest ona zawsze czujna,na niebezpieczeństwo innych ludzi.A tacy sprawcy niech nie czują się bezkarni mi to się w głowie nie mieści jak można narażać innych ,jaka to jest bezmyślność .

Alkochol to biznes a do czego prowadzi? Polecam film na necie pt. ;KORKOCIAG; Naprawde pouczajacy

To pomyśl, co by się działo, jak by alkohol był zabroniony i nie koncesjonowany przez państwo. Takie czasy już kiedyś były w latach 20 XX wieku w Ameryce I wszyscy wiemy jak się skończyły. A państwo zarabia, tak samo na alkoholu, na fotoradarach i mandatach. Jeżeli ktos najpierw pije to potem tylko sam jest sobie winin gdy wsiada do auta.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.