Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 12123 wyświetleń

22 litry gorącej krwi

15 października pełnoletni uczniowie sprawili się na szóstkę, bo to przede wszystkim oni, obok strażaków i innych mieszkańców brali udział w akcji honorowego krwiodawstwa p. h. „Ognisty ratownik, gorąca krew”. Mimo obaw i lekkiego strachu niektórych ochotników, w poniedziałkowy ranek tłumnie pojawili się, by stanąć w kolejce do podstawionego w Grajewie przy ul. Mickiewicza autobusu. Niestety nie wszyscy mogli oddać krew, nie pozwoliło na to przeziębienie, nieprawidłowy wynik morfologii lub zbyt mała waga.

Ostatecznie zarejestrowano ponad 60 osób, a 50 z nich oddało krew. Dzięki temu uzyskano 22 litry niezastąpionego leku, który ratuje życie. W Polsce dokonuje się rocznie około miliona transfuzji. Ośmioosobowa załoga jak zawsze profesjonalnie obsługiwała naszych honorowych krwiodawców. Akcja odbywała się pod patronatem Starosty oraz Burmistrza Grajewa.

e-Grajewo.pl

Komentarze (15)

Będę na pewno. Tylko dlaczego tylko do 12.00? Skoro już przyjeżdża bus to niech pobierają dłużej!!! Pozdrawiam .Hej Hej.

moge oddac krew jesli nie jestem osoba pelnoletnia?

nojlepiej od 12 a nie jak kazdy pracóje

mialam oddac krew i nie oddalam czekalam od 9 ranoi co sie okazalo ze nie pobiora od wszystkich i zebym szla do domu a potem zmienili zdanie tylko mnie nie bylo;/ zaluje ze nie moglam oddac krwi pojde do szpitala wiecej takich akcji i czasu bo jest duzo chetnych

z ZS Nr 1 pfff.... więcej osób było ZS Nr 2... i co Wy na to :P:P

No właśnie więcej było z ZS nr 2. Ładnie wyszłyście dziewczyny na tej fotce hehehe:))

Ja przepraszam was bardzo ale zaszla tu mala pomylka:):) z zespolu szkol nr2 bylo wiecej osob wiec mysle ze jedynka nie powinna sie tak lansowac:):) pzdr:D:D:D:D:D:D

Piszą ZSnr 1 a ja tam widzę nasze dzieci.Brawo ZSNR2

Bardo "miła i przyjazna" obsługa. Jak ktoś chce oddać krew to polecam spzital bądz przychodnie a stronncie jak najdalej od tego typu akcji. Pozdrawiam

a ja nic nie wiedziałam o tej akcji, a też chętnie bym oddała :-)

Kochani- czy Wy naprawdę musicie ze wszystkiego robić element dziwacznej rywalizacji? Też mam wrażenie, że na placu było wielu uczniów z innych niż nasza szkół - i co z tego? Pozostałe szkoły z powiatu mają już tradycję uczestniczenia w takich akcjach- my dopiero zaczynamy- a to trochę trwa.
Ważne jest to, że aż tylu było chętnych, których nie odstręczało ani zimno, ani polowe warunki wypełniania deklaracji.

ZS nr 2? To ma być żart? Chciałoby się duszom do raju, oj chciało! Ilu was było? z 7 osób? Pewnie nawet nie tyle.

Do Pana A.J. Rywalizację uczynił ten, kto ambulans z Czerwonym Krzyżem wprowadził na teren szkoły, podobna akcja latem bieżego roku postawiła go na neutralnym gruncie - zgoła wygodniejszym dla mieszkańców i dla uczniów. Wierzę w dobre intencję, ale czuję coś podskórnie, że to forma zbijania kapitału. Trochę żal, że wciśnięto ten "autobus życia" między salę gimnastyczną a kotłownię. Krew ratuje innym życie, w Grajewie dzieli i tworzy spory /no może dyskusje/. Pozdrawiam Pana Dyrektora.

Najważniejsze jest, że oddano 22 litrów krwi, już mniejsze znaczenie ma od kogo. Cieszyć powinien fakt, że byli to uczniowie ze wszystkich szkół powiatowych. Jeśli chodzi o uczniów z ZS 2 to poszło 45 - być może tylko 7 mogło oddać krew, być może więcej lub mniej, ale nie zapominajmy o celu tej akcji i na tym się skupmy - na wszystkich, którzy chcieli w niej uczestniczyć i na tych, którzy ją zorganizowali oraz na tych, którym jest ona niezbędna.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.