czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 12106 wyświetleń

200 tys. na elewację

RADA MISTA GRAJEWO ZAKCEPTOWAŁA WYKAZ WYDATKÓW, KTÓRE NIE WYGASŁY Z UPŁYWEM  ROKU BUDŻETOWEGO 2006  I  ZOSTNĄ ZREALIZOWANE W 2007 ROKU.

1) Remont budynku zakupionego od BPH PBK - 70 000,00 zł. Termin realizacji wydatków do 31.12.2007 r.

2) Remont elewacji budynków komunalnych przy ul. Piłsudskiego  - 200 000,00 zł. Termin realizacji wydatków do 31.12.2007 r.

3) Zakup kserokopiarki  - 32 000,00 zł.Termin realizacji wydatków do 30.06.2007 r.

4) Modernizacja Miejskiego Domu Kultury - 10 000,00 zł.  Termin realizacji wydatków do 30.06.2007 r.

Razem 312 000,00 zł

Komentarze (21)

a co to za kserokopiarka za tak kosmiczną cenę????????
Natomiast pomysł odnowienia budynków przy ul.Piłsudskiego jest ok-wstawcie im jeszcze nowe meble skórzane i telewizory plazmowe.Może będą wtedy lepszą wizytówką centrum miasta.Bo teraz to ja się wstydzę za to,co ukazuje się oczom przejezdnych,zatrzymujących się na światłach i mających chwilę,by rzucić okiem na nasze "piękne" miasto

Na kserokopiarkę 32ooo . co to za kserokopiarka.

Fajnie...milej i przyjemniej bedzie...:)

kserokopiarka 32 tysiące? dziwne...;|

przeprowadzajac remont elewacji budynkow komunalnych na ul. Piłdudskiego powinni jeszcze posprzątać wewnątrz ...

ten dom na zdjęciu był już odnawiany z zewnątż.pytanie kto odnawiał tę elewację??? niech się ujawni i wytłumaczy nam dlaczego nowa elewacja wytrzymała tylko kilka lat.

PREZESIE ADM-u, weźcie sie za remonty bloków a nie cały czas remontujecie SLAMSY.

a polbruk na ulicy 11 listopada to kiedy?

Sprzedajcie centrum inwestorom to nie jest miejsce do mieszkania. Za uzyskane środki po prywatyzacji można wybudować 3x tyle mieszkań o wyższym standardzie tyle że za miastem. Patrz cena za działki przy ul Ełckiej i porównaj z ceną metra mieszkania. Kto to słyszał aby w centrum miasta mieszkał proletariat będący na garnuszku opieki społecznej płacąc marne grosze za nibymieszkania, które od czasu do czasu podatnicy remontują bo drażni ich wygląd obdrapanych budynków komunalnych. Czemu miasto nie dofinansuje elewacji prywatnych właścicieli budynków w centrum? Jako podatnik jestem w stanie zaakceptować dotację miasta do takich elewacji pod warunkiem, że architekt miejski określi styl, kolorystykę i epokę do której ma nawiązywać centrum miasta.Ostatno odnowiony budynek w centrum (chyba własność Państwa Orłowskich) wzbudza najbardziej estetyczne odczucia i co najważniejsze bez udziału środków publicznych. Chyba już nadszedł własciwy czas aby rozwiązać ten palący problem w centrum naszego miasta.

To taka kserokopiarka co robi drinki. Nie wiedziałeś ..!

Te stare budynki prawdopodobnie nie posiadają izolacji poziomej fundamentów i wykonywanie elewacji w takim stanie daje nikły efekt i jest marnotrawieniem środków finansowych. Poza tym jest to blichtr ponieważ z tyłu tych budynków jest realny świat tego co jest przykryte od ulicy Piłsudskiego.

to są z reguły ceny zawyżone żeby coś zostało
a slamsy czy nie ,to jednak jest wizytówka miasta

A cóż to za kserokopiarka? Chyba że szyje, haftuje, gotuje, śpiewa i jak trzeba to i na sex aferę jest gotowa ?

Remont elewacji budynków komunalnych na ul. Piłsudskiego to dobry pomysł. Nareszcie nasze miasto zyska na wyglądzie. Jadąc ulicami Ełku można było tylko zazdrościć wspaniałych elewacji starych kamieniczek. Remont bloków to sprawa spółdzielni mieszkaniowych.

KTO ODPOWIE ZA NIEGOSPODARNOŚĆ ....TYLE PIUNIĘDZXY ZMARNOWAC NA ELEWACJĘ TO SIE W GŁOWACH NIE MIEŚCI.MOŻNA BYŁO TE BUDYNKI/czytaj mieszkania/ PRZEKAZAĆ ZA SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ MIESZKAŃCOM.WTEDY OBOWIĄZEK SPADŁ BY NA MIESZKĄŃCÓW CZYLI LOKATORÓW.JEDNAK LEPIEJ JEST WYDAWAĆ NIE SWOJE PIENIĄDZE LEKKĄ RĘKĄ

Remont tego domu na zdjęciu to błędne koło. Ciągłe wyrzucanie pieniędzy. Trzeba go zburzyć i postawić coś nowego na miare tego po przeciwnej stronie.

Wyburzyć i sprzedać ludzie postawią porządne domy te slamsy zlkwidować w centrum

na tym zdjeciu to nie tylko ten budynek!!! ja mieszkam tam i taam jest ich duzo same zlomowiska zamiast blokow!!!

to skandal zeby remontowac takie ruiny,lepiej wyburzyc te dziadostwo i postawic nowoczesne funkcjonalne budownictwo

te budynki sa zbyt stare by je remontowac ,a przede wszystkim tszeba wziac pod uwage to ze same elementy tam mieszkaja i przynosza chanbe i wstyd dla porzadnych mieszkancow miasta nawet temu malemu gronu ktore zamieszkauje plac niepodleglosci.a co najwazniejsze to juz nie jeden remont tam byl robiony i efektow nie ma ,wiekszosc tych ludzi co tam mieszka nie dba o swoje otoczenie ,trzeba by wysiedlic wiekszosc mieszkancow co tam mieszka


dziekuje

smierdzi tam starsznie ,sciany sie obwalaja , plesn na scianach , brak kanalizacji ,fundamenty sa podgnite ,zbyt duzy ruch na glownej drodze przyczynia sie do rozpadu scian budynkow,

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.