piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 12115 wyświetleń

20 tys. zł dla ekologów

Śpiew ptaków, wykłady z przyrody wśród owadów – tak według planów m. in. burmistrzów Zakrzewskiego i Gryna mieliby w Centralparku wypoczywać grajewianie. W 2000 roku zlecili oni opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej rewitalizacji środowisk wodno-błotnych.

W skład dokumentacji wszedł m.in. Centralpark, w którym nakładem 1 mln zł miał powstać Terenowy Ośrodek Edukacji Przyrodniczej. Główna aleja miała być pokryta polbrukiem, a na środku drewnianymi balami. Pod mostkiem mieliby pływać uczniowie na kajakach.

Ponadto do Grajewa przyjeżdżaliby ekolodzy, którzy referowaliby młodzieży wykłady z przyrody. Uczniowie mieliby również bezpośredni kontakt z naturą. 

Koncepcja, na którą z publicznych pieniędzy wydano 20 tys. zł do dziś nie została nawet rozpoczęta. Być może dlatego, że część właścicieli okolicznych działek nie zgodza się na powrót  komarów i lokalnych podtopień.

Sonda: Jak Twoim zdaniem należy zagospodarować teren Centralparku ?

e-Grajewo.pl

Rewitalizacja - wg wikipedii

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (11)

drogę wyłożyc kostką,Ustawic kilka ławek,Oswietlic teren i iwecej jak do parku nie trzeba i dbac o zielen..bo tam jest naparwde fajny teren..

sprawa jest chyba prosta - Ekolodz zarobili 20 tys zł. Miasto - straciło. Za te pieniądze w 2000 roku - moza było wyłozyć polbruk do połowy a w nastepnym roku resztę, tak na raty. "Zieloni" napisali na kilkunastu kartkach - "koncepcję" - nawet nie projekt w rozumieniu prawa budowlanego ! To jest pomysł na życie - gratuluje! To ze "Zieloni" w ten sposób zarabiaja - to mnie nie dziwi - ale ze Samorzady dają się na to nabrać ?!
Czy warto było wydać 20 tys aby się dowiedzieć ze - " wyłozyc polbruk przez srodek a resztę terenu zalać wodą i pozostawić reszte naturze!?
Trzeba mieć nadzieję ze jak przyjdzie do budowy obwodnic lub fabryk w Grajewie - to "Ekolodzy" nie będą mieć nic przeciwko?! :) i nie zablokuja inwestycji.. po taki prezencie od miasta! muszą nas strasznie lubić :)

Hii, Hii, czyli obecnie to komarów tam nie ma. Tym bardziej much, kleszczy, a najgorszy byłby diaboł. Wizja jeziorka z czystą wodą, dobrze postawionymi brzegami, alejkami i ławeczkami nie przeraża mnie. Przykład w Ełku. Przecinajaca jeziorko, szeroka kładka dla pieszych, jak najbardziej. Jeśli jeszcze można by było zdobyć na to kasę z Unii? Wartość okolicznych działek na pewno by nie spadła, a wzrosła. To też można sprawdzić w Ełku. Powstałby ciekawy teren rekreacyjno - wypoczynkowy w Centrum miasta. Jeśli sprawę ma przyćmić autorstwo pomysłu to gratuluję Grajewu grajdolskiego podejścia do tematu.

Znowu to samo. Brak inwencji władz, a wniosku na unijne fudnusze nie było z Grajewa ani jednego. Szlag trafia jak sie na to patrzy.

popieram przedmówcę!! polbruk ławki wstawić kamery żeby było bezpiecznie!! i dbać o zieleń i będzie fajne miejsce do spędzania wolnego czasu!!

Jeżeli jest tutaj mowa o bagienku w centrum miasta to chyba większej głupoty nie można już wymyśleć. Krzaki, ławki i drzewa tak, ale reszta spłynie razem z wodą po jakimkolwiek większym deszczu. To jest przecież wciąż bagno!!!

jak natura to bez polbruku

Skoro jest tyle ukrytego geniuszu i inwencji w grajewskim narodzie to nic prostrzego. Korzystajac z dobroci ustroju społeczeństwa obywatelskiego polecam zgloszanie swoich innowacyjnych i merytorycznie uzasadnionych propozycji do wladz miasta, a nastepnie nie tracac wzroku przed komputerem, nalezy podjac z nia wspolprace by zrealizowac swoj pomysl.

W komentarzach poza krytykanctwem i to nieuzasadnionym, na razie zadnych proozycji nie spostrzeglem.

Poniewaz sprawa odzyla,moze warto by wladze miasta zaprosily wszystkich zainteresowanych do przedstawienia swoich ofert rozwiazan

Powodzenia

Według kodeksu karnego, to się nazywa niegospodarność, inaczej bezsensowane marnotrawienie publicznych pieniędzy.

Przede wszystkim zlecic dobrej firmie zaprojektowanie tej przestrzeni. Posadzic wiecej drzew, krzewow, wylozyc sciezki (niekoniecznie betonowym polbrukiem) stworzyc przyjemne ale i bezpeiczne zakatki w ktorych mozna przysiasc, poczytac ksiazke, posiedziec na trawce lub na lawkach. Poglebic tez zbiorniki wody, oczyscic brzeg - zrobic park z prawdziwego zdarzenia.
Po co akurat w tym miejscu maja dwac wyklady ekolodzy? 20km od Grajewa mamy park narodowy gdzie jest prawdziwa, pierwotna natura.
Pomysl bylych burmistrzow jest nieprzemyslany, ...i. Poza tym - ile z tych 20 000 dostali ekolodzy a ile pomyslodawcy projektu?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.