poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 9410 wyświetleń

2 plus1 zagra w Ełku


30 września (piątek), godz. 19 sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury, bilet: 35/40 zł (przedsprzedaż/ w dniu koncertu).

 

"2 plus 1" – polski zespół wykonujący muzykę pop i folk, a w późniejszym okresie swojej działalności także disco, rock i synth pop, założony w 1971 roku w Warszawie. Grupa ma na swoim koncie dziesięć albumów studyjnych (w tym trzy złote płyty), prestiżowe nagrody oraz liczne koncerty, zarówno w kraju jak i za granicą. Czas największej popularności zespołu w Polsce przypada na lata 70. XX wieku, a na przełomie lat 70. i 80. grupa osiągnęła również znaczący sukces w Europie Zachodniej. Kres działalności zespołu przyniosła śmierć Janusza Kruka w 1992 roku, choć w latach 1998-1999 miała miejsce krótka reaktywacja grupy.

 

2 plus 1" pozostaje jedną z najpopularniejszych polskich grup muzycznych. Znajduje się wśród wykonawców, którzy wywarli największy wpływ na historię krajowej muzyki popularnej. Zespół wprowadził do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej pamiętane do dziś przeboje, takie jak "Chodź, pomaluj mój świat", "Hej, dogonię lato", "Wstawaj, szkoda dnia", "Windą do nieba", czy "Iść w stronę słońca". Do najbardziej znanych międzynarodowych utworów "2 plus 1" wlicza się "Easy Come, Easy Go" i "Singapore".

SKŁAD:
Cezary Ślązak - lider zespołu,
Urszula Blaszyńska - vocal,
Michał Król - gitara, vocal,
Tomasz Kosiarkiewicz - instrumenty klawiszowe, vocal
Adam Blaszyński - perkusja.

 

 

Dla naszych czytelników mamy 4 podwójne zaproszenia na koncert!

Wyślij email na biuro@e-Grajewo.pl z hasłem 2+1

(proszę podać adres zwrotny, telefon oraz wiek)

e-Grajewo.pl 

Komentarze (1)

2plus1 bedzie tylko wtedy kiedy bedzie spiewac Elzbieta Dmoch .........

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.