środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

2 kradzione pojazdy odzyskane

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie w ciągu ostatnich dwóch dni odzyskali dwa kradzione pojazdy o łącznej wartości blisko 100 tys. zł.

31 stycznia br. patrol Straży Granicznej, pełniący służbę w Augustowie, wytypował do kontroli samochód dostawczy marki Mercedes, którym podróżował 43 - letni obywatel Litwy. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia auta okazało się, że pojazd ten figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony na terytorium Wielkiej Brytanii. Ponadto okazany przez kierowcę do kontroli dowód rejestracyjny pojazdu wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Szczegółowa weryfikacja dokumentu potwierdziła, że angielski dowód rejestracyjny został podrobiony. Cudzoziemiec został zatrzymany. Szacunkowa wartość Mercedesa z 2015 roku to 90 tys. zł.

Z kolei dzień wcześniej w poniedziałek (30.01.2017 r.) funkcjonariusze odzyskali Volkswagena Golfa skradzionego we Francji. Autem podróżował 52-letni obywatel Ukrainy. Szacunkowa wartość zatrzymanego Golfa to 7,5 tys. zł.

W obu przypadkach cudzoziemcy wraz z pojazdami po sporządzeniu wymaganej dokumentacji zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. - informuje PO SG
 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.