sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11777 wyświetleń

1,45 zł za zwykły list

Poczta Polska od lipca 2008 roku zmienia ceny usług pocztowych

Poczta Polska od 1 lipca 2008 roku zmienia ceny usług pocztowych realizowanych na terenie kraju. Wzrośnie m.in. cena listów zwykłych o 10 groszy – do 1,45 zł. To pierwsza podwyżka tej grupy usług od półtora roku. Ceny w obrocie zagranicznym nie zmienią się.

- Zmiany wynikają z kilku powodów, jednym z nich, choć nie najważniejszym są rosnące koszty pracy – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej. – Musieliśmy zdecydować się na poprawę wynagrodzeń naszych pracowników by być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy – zwłaszcza w dużych aglomeracjach – podkreśla.

Jednak według niego, w ostatnich miesiącach w Poczcie Polskiej zwiększyły się także inne koszty stałe. Bez uwzględniania podwyżki dla pracowników, ich wzrost przekroczy w tym roku średnio 6 proc. - Wzrost cen jest zauważalny na całym rynku – zaznacza Zbigniew Baranowski. – Poczta także zamawia usługi i produkty w innych firmach i też zmaga się z rosnącymi kosztami (droższe ceny energii, paliw itd.) – dodaje.

Wzrost cen od lipca 2008 roku obejmie przede wszystkim opłaty za przesyłki reklamowe, niektóre przesyłki listowe i paczki pocztowe. Natomiast bez zmian pozostaną opłaty za usługi komplementarne, w tym opłaty za traktowanie przesyłki listowej jako poleconej, potwierdzenie odbioru przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego, traktowanie przesyłki jako przesyłki z zadeklarowana wartością.

Cennik usług pocztowych ważny od 1 lipca 2008 roku:

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (4)

mam sie śmiać ?????

a na poczcie dalej sprzedają znaczki za 1.35
2 lipca kupiłem 10 mznaczków na zwykły list i pani w okienku sprzedała mi znaczki po 1.35.
Coś jest n e tak

Rzeczywiście lotny umysła ma internauta mm. Niewiadomo czy wytłumaczyc mu łopatą... bo pisać to się niechce.

do mm: bo jeszce nie zeszly stare? heh iq pierwsza klasa ;d

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.