czwartek, 7 lipca 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 22474 wyświetleń

Szczuczyńskie foto-migawki

N a  b i e ż ą c o

1. Rozbudowa drogi nr 58
Na drodze krajowej nr 58 Szczuczyn-Pisz, trwa wciąż rozbudowa drogi wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną na jej pięciokilometrowym odcinku od ul. Granicznej w Szczuczynie (styk ul. Kilińskiego) do granicy województwa podlaskiego we wsi Czarnówek.
Wykonawcą jest litewska firma „Kauno Tiltai”. Nadzór prowadzi Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Białymstoku, a inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku. Terminarz robót, przy zatrudnieniu 50 robotników, określa wykonanie prac w okresie 12.08.2009 do 30.10.2010. Kierownictwo budowy mieści się w Chojnowie. Prace są bardzo poważnie zaawansowane.

2. Kanalizacja Osiedla Pawełki
   W dniu 01.02.2010 roku w UM w Szczuczynie podpisano umowę na prowadzenie robót budowlano montażowych. Umowa dotyczy budowy sieci kanalizacji sanitarnej na Osiedlu Pawełki. Przetarg wygrała firma, która zaoferowała najkorzystniejszą stawkę. Jest to oferta Przedsiębiorstwa Wielobranżowego ZIEJA (Ryszard Zieja) z siedzibą w Łomży. Firma ta, podjęła się wykonania inwestycji na Osiedlu Pawełki, za kwotę 2.696.711,41 zł. Prace miały rozpocząć się wczesną wiosną 2010, a zaczęły się z dużym opóźnieniem. Po częściowej realizacji wystąpiła ponowna przerwa z powodu wysokiego poziomu wód gruntowych uniemożliwiających pracę urządzeń.
Burmistrz, na tę inwestycję uzyskał dofinansowanie w wysokości 75 % kosztów kwalifikowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
   Zakończenie budowy sieci było wstępnie przewidziane na 2012 rok, co już stanowiło oburzenie mieszkańców. Teraz, należy brać pod uwagę, dalsze opóźnienie terminu wykonania.

3. Hala sportowa dla PG w Szczuczynie
   Aktualnie przy ul. Nadstawnej trwa, od 25.04.2009, budowa hali sportowo-widowiskowej, dla Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie.
   Obiekt, choć przewidziany głównie jako sala sportowa, służyć będzie nie tylko do przeprowadzania zajęć WF i rozgrywek sportowych, ale i imprez rekreacyjno-sportowych. W razie potrzeby będzie służył jako sala: wykładowa, zabawowa, widowiskowa, teatralna itp.
Jest podzielona na część sportową, widowiskową ze 170 miejscami i zaplecze socjalno-techniczne. Posiada wymagane udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Podręczny parking, pomieści pojazdy osób przyjeżdżających do szkoły i hali, jak i mieszczącego się obok Ośrodka Zdrowia. 
Sala sportowa, jako miejsce najważniejsze, zajmuje 1030,34 m 2. W części sportowej jest ona obiektem parterowym, natomiast zaplecze jest trzy kondygnacyjne.
   Można wyrazić zadowolenie, że termin oddania do użytku określany na sierpień, a z powodu nieprzewidzianych sytuacji, na późną jesień 2010, będzie dotrzymany. Przy odrobinie szczęścia, może być miłym prezentem na rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11.
Inwestycja objęta realizacją: hali, łącznika, boiska, bieżni, parkingu i ogrodzenia mieści się w kwocie 4.100.000,00 zł, w której skład wchodzi dofinansowanie z funduszu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

4. Moje Boisko Orlik 2012
   Trwa rozpoczęta 30.06.2010 r. budowa kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Zawodowych w Szczuczynie. Inwestycja, jest konsekwencją III edycji programu Ministra Sportu i Turystyki, pod nazwą „Moje Boisko Orlik 2012”. Według wstępnych założeń przewidywany termin oddania boisk do użytku planowany był na początek roku szkolnego. Z obserwacji zaawansowania prac, można przypuszczać opóźnienie tego terminu, co może być usprawiedliwione wysokimi temperaturami lata 2010.

Tekst i foto: Stanisław Orłowski
 

Komentarze (14)

Przynajmniej cos sie dzieje,.

Jak te wszystkie prace zostaną ukonczone to bedzie o wiele latwiej.Hala znajduje się w centrum miasta ,nie trzebabedzie daleko chodzic,a kanalizacja osiedla pawełki ucieszły mieszkancow tamtych okolic.Fajnie, Szczuczyn w miare mozliwosci i starań sie rozwija.

Na Pawełkach zawsze była kanalizacja! Tyle że w postaci kanałów o głębokości mniej więcej 10-15cm i średnicy 20-25cm:))

wyraźnie widać,że Szczuczyn wreszcie po tylu latach doczekal się gospodarza z prawdziwego zdarzenia-oby jak najdłużej-

Chodzi o tę kanalizacje sanitarną,o której jest mowa w tekscie,a ta rózni sie od tamtej,i napewno nie z byle powodu bedzie podłaczana.

Mieszkanka Szczuczyna i Szczuczyniak, popieram Wasz sposób myślenia. Tak, przez lata brakowało w tym mieście gospodarza, który myślałby o wszystkim i wszystkich. Przy tym byłby tak przyjazny i rozumiejący innych. Nikt z nas nie jest doskonałym, każdy z natury ludzkiej popełnia błędy. Temu Panu też może się błąd zdarzyć i to jest wybaczalne.
Życzmy Gospodarzowi Szczuczyna zdrowia, żeby mógł znosić cierpliwie ludzkie wymagania

jest coraz więcej ludzi-takich jak P.Darek czy szczucyznianka,co zauważają zaangażowanie i prawdziwą prace obecnego Burmistrza-tych malkontentów nigdy się nie zadowoli-a ich kontrargunenty- to zły,bo zły-tacy-powinni w ptzedszkolu dyskutować.

Wy widzicie tylko to co burmistrz robi w szczuczynie a o okolicach to już nie pamieta tak jakby to było mało ważne

Szkoda, że na granicznej robią ulice, nie zrobiąc uprzednio kanalizacji. czyli za jakis czas ( pewnie przed nastepnymi wyborami) bedzie zrywana ulica i robiona kanalizacja. mogli troche sie zastanowic. poza tym chodniki u nas byly dobre wiec nie wiem po co je zrywali. niektorzy nie moga nadal wjechac na swoja posesje bo takie podjazdy sa, a od kilku dni nie widac zeby cokolwiek tu bylo robione

a co niby ma obić w okolicy-do większości wsi są zrobione drogi i wodociągi-a może wieś chce kina-to są na to fudnusze na działalnoścokołorolniczą i ci narzekający-niech biorą się do roboty.

ktoś z okolic.Dobrze, że przypominasz, ale miasto dobrze wie, że burmistrz bardzo dużo zrobił i dla okolicznych wsi. Chociażby: Koniecki Małe, Bęćkowo, Niedźwiadna, Balcer, Wólka itd. Zresztą te prace powinien opisać ten, kto zajmuje się dokumentalistyką, a nie ja lub Ty.

Do Agapita a co takiego zrobił burmistrz dla Balceru (trzy domy, jeden aktywny rolnik) bo chyba raczej nie wyremontował mostu i nie przyczynił się do polepszenia widoczości zakrętu bo to droga powiatowa. Jako gospodarz gminy jakoś nie widzę aby zobligował właścicieli do uporządkowania zaniedbanych i nie uzytkowanych posesji. Może mieszkańcy wsi Skaje tej części połażonej za mostem pochwalą pana burmistrza na tym forum jak zimą gospodarz gminy dba o odśniżenie chociażby drogi bedącej własnością gminy prowadzącej do ich posesji. Dlaczego gospodarz gminy od lat nie potrafi zrobić porządku w dzień targowy, we wtorek wzdłuż drogi przyległej do gminnej targowicy. Kierowcy parkują jak chcą, choć znaki mówią co innego, piesi chodzą jak swięte krowy, śmieci walaja się po okolicznych polach szczególnie w wietrzny dzień zanim pojawi się ekipa sprzątająca. Co wtorek więcej wałęsających się porzuconych psów. Czy do cholery w jeden dzień w tygodniu nie można dopilnować porządku na kilkumetrowym odcinku drogi. Pochwały pochwałami ale są też i minusy wpływające choćby na bezpieczeństwo dzieciaków idących do szkoły.

obserwując forum-mozna stwierdzić-jescze się taki nie narodził,co by wszystkim dogodził.Może i ten Burmistrz wszystkiego nie zrobił,ale jak na 2 kadencje-to nalezy przyznać-że bardzo dużo.W porównaniu z poprzednikiem,który tylko przechadzał się w wysoko uniesioną głową-i tyle jego roboty-to chwała nam,że doczekaliśmy się wreszcie gospodarza.I chociaż wielu sobie ostrzy zęby na ten stołek-to mam nadzieję,że rozsądek zwycięży i zman nie będzie.Trzymamy kciuki za obecnego.

Wszystko robią a drogi z Dołąg do Niedzwiadnej nie umieją zrobić!! Gałęzie z drzew jak po obcinali tak i zostawili na drodze można samochód porysować .
Wszyscy musieli sami zbierać bo nie szło przejechać !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.