0,5 mln nielegalnych papierosów

aktualizacja: 2021-05-12 08:20:06     nr wiadomości: 45628     przeczytano: 1570     Ilość komentarzy komentarze: 0

Pól miliona paczek nielegalnych papierosów zamiast karmy dla zwierząt

  • Przemyt 500 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremniła podlaska Krajowej Administracja Skarbowa (KAS).
  • Nielegalny transport został przechwycony w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku.
  • Wartość zabezpieczonych przez KAS papierosów to niemal 7,5 mln zł.

Funkcjonariusze KAS z Budziska zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę. Z dokumentów przedstawionych przez kierowcę tira wynikało, że w naczepie miał znajdować się ładunek karmy dla zwierząt. Ciężarówka została prześwietlona i szczegółowo sprawdzona. W wyniku rewizji okazało się, że cała naczepa wypełniona jest kartonami z nielegalnymi papierosami.

W ciężarówce kierowanej przez 51-letniego obywatela Łotwy znajdowało się 500 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o wartości blisko 7,5 mln zł. Gdyby kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 12 mln zł.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Suwałkach, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, kierowca tira został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

Od początku roku funkcjonariusze podlaskiej KAS przechwycili 4,5 mln paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 67 mln zł.  - st. asp. Maciej Czarnecki Oficer prasowy podlaskiej KAS Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.