czwartek, 18 lipca 2024

Bałagan na cmentarzu

Byłam wczoraj na cmentarzu parafialnym i cóż widzę? Brud i bałagan przy kontenerach, a sam cmentarz to jedno wielkie chwastowisko. Za pogrzeby bierą krocie, a na cmentarzu brak nawet wody.

Ks.Prałat z Trójcy Świętej nie robi tego bałaganu tylko mieszkańcy,,żywi", ale wodą powinni się zająć na serio.

bałagan to widać na grobach znicze pobite leża na płytach i obok nich kwiatki znaczy się suche badyle bo od wszystkich świętych jak postawione w doniczkach tak stoi no ale wiadomo są ludzie którzy pamiętają tylko o bliskich 1 listopada bo jak nie pójdzie sąsiedzi będą mówić przepisał ziemię , dom a oni mu znicza nie palą ....... robienie na pokaz tylko

Co prawda to prawda. Wody brak a jak juz zrobia to ze by jej nabrac trzeba,,PUDZIANA" Moze czas pojechac na plebanie i wziac proboszcza niech pomacha rekoma przy studni- bo to jakas kpina. A co do balaganu to fakt ludziska sami nie dbaja ale i to co powinien zrobic zarzadca wola o pomste. Trawa suche krzewy o ktore sie czlowiek nie raz nadzial. Ludzie kiedys posadzili teraz moze wyjechali moze tez ich nie ma a kszaczory strasza JEST BALAGAN

Ciekawy jestem kto ten balagan przynosi. Kto go przynosi bo chyba nie zmarli. Jak mozna kupic w sklepie przyniesc to mozna i wyniesc do domu. O czystos jak sie dba w domu to tak samo na cmentarzu bo to jest dom zmarlych naszych rodzin. Co innego z woda to wstyd dla miasta ze niema kranow z woda. Tam spoczywaja urzednicy jak i zwykli pracownicy ktorzy dbali o miasto i go budowali. To wsyd dla Urzedu Miasta jak i 4-ch parafii ze nie ma dostepu do wody dla zmarlych.

Zofio nie ma żadnych opłat za pochowanie na cmentarzu parafialnym. Mylisz pojęcia!! Oczywiście na komunalnym jest opłata.

Tak brudnego cmentarza to nie ma nigdzie jak nasz parafialny a ludzie to co robia to widocznie i w domu tak samo robia

Ludzie czy wy większych problemów nie macie? Aż takie nudne życie macie ?kochani polacy wspaniali ludzie

Kto ten balagan przynosi, a nie potrafi go wyniesc. W domu tez nie wynosi sie balaganu. Jezeli chodzi o wode to nie winna jedna parafia sw, Trojcy tylko mamy jeszcze 3- parafie. Ale na tym cmentarzu sa groby urzednikow i zwyklych mieszkancow ktorzy dbali o rozwoj Grajewa i im wszystkim nalezy sie woda. Dlatego nie tylko parafia ale i Urzad Miasta powinni zadbac o wode na cmentarzu.

widzicie Ewie nie przeszkadza bród i syf widocznie tak samo w domu ma i lubi taki klimat

Cmentarz parafialny msze tylko tam odprawiane z Trójcy dlaczego mam wynosić śmieci do domu,bo proboszcz polikwidował kontenery? Dlaczego urzad jak jest zarządca.Moze hojnosc dłoni zbyt mała?Fakt ,że ludzie za dużo tego ustawiaja,pogoda ostatnio wietrzna i mamy co mamy.

Grajewiak, jak to nie ma opłat za pochowanie na Cmentarzu parafialnym. Są dla księdza i dla pana który zajmuje się cmentarzem. Wiem, bo ostatnio płaciłem. Za zmianę pomnika , lub postawienie nowego też jest opłata.

Zielicho po pas. Na ścieżki trzeba robić kwestę. Na co idą pieniądze za pochówek?

PIS posprzata za proboszcza. Niedługo będą obiecanki. A może stowarzyszenie grajewskie, które zbiera na alejki zrobi porzadek.

Jak nie opłat...
Płaciłam i to nie mało za postawienie pomnika.
Dlaczego cmentarz zamknięty na łańcuchy?
Bo wymieniają bez opłacenia.

Po prostu spora grupa naszych rodaków lubi brud w domu, w samochodzie czy na cmentarzu. Kilku z nas lubi podrzucić śmieci za płot do sąsiada tak jak i na sąsiednią mogiłę. Dobrodziej zlikwidował kontenery zapewne ze względu na koszty, przecież wywiezienie kilku kontenerów śmieci niesegregowanych to kilka tys. złotych i nie wszystkie firmy chcą takie coś przyjąć.

Chcialbym zapytac ilu z was co brakuje wam wody. Ile razy dziennie podlewacie kwiaty na grobach ???. A jak juz trzeba to mozna z soba wziasc 1 lub 2 butle i to wystarczy. Toz tam nie ma ogrodow kwiatowych 2-3 kwiatki ile wody potrzebuja. Czy podlewacie co dziennie czy raz w miesiacu albo i co pul roku. Ile razy w roku chodzicie na cmentarz. Od Swieta.

Grajewiak, dawno tak konkretnego i celnego wpisu nie czytałam!!! Cała prawda!!!

Byłem dzisiaj na cmentarzu, wziąłem butelkę wody, podlałem 2kwiatki, opielilem rodzinny grób i rowniez bok pomnik gdyż grób obok jest bardzo stary , pewnie już nie ma opiekunów , wynoszac to do pojemników ,fakt ,że pojemniki były wypełnione w 80% , i dwa worki z roślinnością . Także nie róbcie
tragedii, zaraz PUK wywieźie, nie bądźcie strażnikami poprawności w wszystkim nikt nie jest SUPERMENEM, a jak nie ma miejsca na Twoje śmieci to zabierz domu wypalony znicz

Może Ty chodzisz tam od swieta, ale inni chodzą częściej.Na płytach stoją kwiatki , znicze , pod nimi zbiera się brud , jeśli sie chce utrzymać pomnik w dobrym stanie , co jakiś czas trzeba go umyć wodą.Nie tylko od swieta.Dlatego woda bieżąca, łatwo dostępna jest tam potrzebna cały czas.Starsze osoby nie są w stanie przynieść ani 1 ani 2 butli wody z domu , jeśli daleko mieszkają.

Grajewiaku po to opłacamy i woda powinna być.Ja chce przetrzeć grób od czasu do czasu.Nie będę dźwigała wody z domu.Dlaczego wszędzie na cmentarzach jest tylko u nas na parafialnym ze wszystkim problem.zle to świadczy o zarządcy cmentarza.

Na kwiaty to ja sobie zaniosę bądź wezmę z komunalnego.
Do mycia grob?w ...a jest ivj setki .
Więc przynajmniej kilka osób dziwnie a jak chciałam we flakon to naprawdę bardzo ciężko. Starsza podoba sobie nie poradzi

Do grajewiak.- Zobaczymy jak bedzie woda na cmentarzu bo ma byc za darmo. To ile tych starszych zacznie nosic wode do domu bo za darmo nie trzeba placic. Bo w domu licznik bije. Widzisz jak nie staniesz tylek z tylu. I znow bedziesz nazekal ze niszcza wode na cmentarzu nie umieja z niej korzystac. Bo krany beda nie dokrecone i woda bedzie caly czas leciala kroplami.

O czym Ty człowieku mówisz, odkąd pamiętam woda jest na cmentarzu darmowa i jeszcze nigdy nie widziałam, że by ktoś ją niósł z powrotem do domu.

Mówicie że starsza Pani , nie poradzi , a które to starsze Panie 75+ czy młodsze, raczej nie umyją, bo to ponad siły .Myjemy, raz ,dwa do roku , raczej przy pomocy młodszych ludzi. .
Tutaj jest potrzebne inne rozwiązanie tego problemu z woda.
Teraz radni powiatu będą głosować za pomocą dla kościoła SW.Trojcy , to może na wodociąg na cmentarzu.

Ta pomoc z Powiatu nie jest na wodociąg na cmentarzu, tylko na Dom Spokojnej Starości.

Dom spokojnej starości, to dla starych bardzo bogatych emerytów, tylko teraz składają się wierni, składki z kolendy , tacy niedzielnej itp. Raczej emeryci księża. Taki budynek jest potrzebny na próby chóru , spotkania grup modlitewnych jak najbardziej. Ale przeciętngo emeryta, emerytka nie będzie stać na pobyt, ( za drogo) A może lepiej zrobić hospicjum i utrzymywać w takiej składowej formie, Kolenda itp.
Jestem ciekaw jak by to przyjął proboszcz taką propozycję.

Śmieci powinny być segregowane tak jak na cmentarzu w Wąsoszu.

Wszystkie cmentarze parafialne tak wyglądają. Zrobiono dwie alejki i starczy. Chwasty po pas. Koszone tylko przy alejkach. Co do cmentarza w Wasoszu to faktycznie śmieci segregowane, ale woda jest tylko przy wejściu. Pr,ez cały cmentarz się przechodzi po wodę.

Nikt tak czysto nie ma w domu jak ja.nie rób z igły widły.hejtetrzy kochani pocałujcie mnie wiadomo gdzie

Ale za to cmentarz na komunalnym jest czysty i woda jest dostępna i jest gdzie śmiecie wyrzucić i obsługa cmentarza jest przyjemna i nikt problemu nie ma

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.