środa, 19 czerwca 2024

Energia rozliczana w okresach miesięcznych

Drodzy Grajewianie!. Czy ktoś rozliczał się już z PGE za energie elektryczną w okresach miesięcznych i czy wynika z tego jakaś korzyść dla klienta. Oczywiście żeby różnica była zauważona należałby przez etap rozliczeń przejść przez okres zimowy i letni. Czy ktoś ma już w tej materiistosowna wiedzę ?. Proszę o informację.

Tak ja już parę lat rozliczam się miesięcznie.Płacę za zużyty prąd a nie za przewidywanie.Ja jestem zadowolona

Witam. Od m-ca stycznia 2024 r. rozliczam się za energię elektryczną w okresach miesięcznych wg faktycznego zużycia. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona.

Prognozowane zużycie to pomyłka i dymanie odbiorców. Też jestem ciekaw jak to obecnie wygląda. W zeszłą wiosnę dopłata ~1000zł a w tą nadpłata pokrywająca cztery kolejne faktury. Zużyłem to wtedy płacę a nie jakieś "prognozy pogody" qrka wódka.

Ja wynajmuję mieszkanie i licznik na prąd jest na doładowanie. Jak narazie nie odczułam podwyżki za prąd. Od 2 lat doładowuje za taka samą kwotę co dwa miesiące. Prądu bardzo dużo zużywamy pralka, suszarka dwa raz dziennie właczone zmywarka raz dziennie uzywana, komputer, telewizor. A prąd raz na dwa miesiące za 200zl doładowuje, ( i nie jest do końca wykorzystany) więc to nie są jakieś kolosalne sumy. Koleżanka ma takie same mieszkanie lecz licznik normalny gdzie przychodza do niej rachunki i płaci po 350zł miesięcznie, a na dodatek teraz dostała kosmiczna dopłate za prąd.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.