Bunkier potrzebny?

Co sadzicie Panstwo o tym,by nasz P. Burmistrz zajal sie spr.bunkra/ow w naszym miescie. Pozostalosci po starych sa np.tam gdzie byl sad i z tego co starsi mowia jest jeszcze gdzies. Moze dobrze byloby przejzec plany miasta i zajac sie ta spr. Czasy coraz to bardziej sa nie ciekawe a nie kazdego bedzie stac wyjechac,uciekac,nie kazdy ma super auto i grubszy poetfel.

Mysle ,ze bunkier jest potrzebny ,CZasy sa niepewne, ale to ze burmistrz przejrzy plany nic nie da .Tu potrzebne sa pieniadze na budowe nowego i to nie burmistrz powienien znalezc na to pieniadze z i tak malego budzetu miasta , tylko panstwo powinno o to zadbac.

Trzeba wybudować nowe przynajmniej z 4 szt, o pojemności na 1000 osób. Nowoczesne z swoimi agregatem prądotwórczych itp.

O czym Ty piszesz "wyjechać, ....uciec". Raczej stanąć do obrony. Gdzie Twój patriotyzm. A schron,.... dla 20 tys. ludzi?

Były 3 obok sądu w centrum na skwerku i na placu gimnazjalnym

Ile ludzi mieszka na o. Południe? Żadnego pomysłu na schron. Włodarze pomyslcie zanim będzie za późno

Schron na 20 tys. ludzi plus okolice? Może autorka tematu bliżej określi jak by miało to wyglądać, ile kosztować ma i gdzie go postawić?

Ludzie :( wy na poważnie? Proszę nie straszcie mnie ;(

należy wybudować schron w ramach budżetu obywatelskiego

Do Kaśka: Jaki patriotyzm? Poszukaj go w na najwyższych szczeblach to zobaczysz wzór prawdziwego patriotyzmu i nie mam tu na myśli konkretnej partii. Władza w tym kraju doprowadziła grabi społeczeństwo materialnie i mentalnie. W razie konfliktu zbrojnego 75 procent pakuje walizki i ucieka.

Piszesz patriotyzm,stanac do obrony. Zgadzam sie ale co jak ma sie wiek juz nie ten,jesli jest sie osoba schorowana. Nie kazdy moze walczyc mimo checi.

drzazgę w cudzym oku widzisz...a sama pewnie pierwsza wyjedziesz jak będzie ku temu okazja. Nie Każdy chce oddać życie za ojczyznę by później próżne i gnuśne osoby mogły dalej żyć w spokoju. Nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach można doprowadzać do wojen, ludzie wcale nie uczą się na błędach a później prości ludzie cierpią. Schron jak najbardziej powinien być i to nie jeden, może być przydatny w przypadku innej formy zagrożenia niż wojna lub atak atomowy.

Powinny być i to kilka w chwili zagrożenia i tak najważniejsze żeby się jednoczyć i podchodzić do siebie z serca

W razie W to uciekajcie jak najprędzej, cywili nic dobrego w czasie wojny nie spotyka, a obronę zostawcie politykom, którzy tak rwa się do walki waszymi rękoma

Do Kasi: Wojny wymyślają rządzący, nie mam ochoty walczyć za nich i ich władzę. Za to moim obowiązkiem jest zapewnienie najbliższym ochrony. Taki wyjazd do bezpiecznego miejsca będzie pierwszym pomysłem.

Walczyć za kogo? Za te rządzące miernoty u władzy?
Szkoda mi w tym wszystkim tylko naszych dziadków, ktorzy przelewali krew za ojczyzne, a rządzący zrobili z polski targowice.

Maniek. Masz rację. Oni tylko jedynie używają słowa patriotyzm w ramach kłamliwej propagandy i rolowania narodu. W razie w... to pierwsi opuszczą kraj - tak jak było przed II wojną.

Ciekawe gdzie? Granice zamkną.

Kaśka - No a te wojny to tak same z siebie, niechcący wybuchają? Niech walczą ci co do tych wojen doprowadzają. Nam bezustannie wciskają kity o patriotyzmie a sami siedzą w bezpiecznym miejscu (zgodnie z zasadami wyznawanego przez nich patriotyzmu), gdzieś pod palmą, piją koniaki i palą cygara a hołota niech walczy i oddaje życie za nich. Druga sprawa - co z tych schronów gdy przyjdzie jakiś bolszewik czy inny faszysta i cię z tego schronu wyciągnie a wtedy to już nie schron będzie ci potrzebny a i twój patriotyzm na nic się nie zda, bo chyba słyszałaś o tym jak jeden z obecnie rządzących liderów planował swego czasu pierwszą mocną linię obrony dopiero na Wiśle? W ostatnich dniach niby coś mówią o miliardach na umacnianie granicy ale kto mi zaręczy że to nie jest gra przedwyborcza a po wyborach zamiast miliardów pójdą tylko drobne miliony na zamydlenie tematu?

W Szwajcarii jest schron dla każdego obywatela. Każdy budujący dom miał obowiązek zbudować też schron.

Walczę o dobrą pracę, walczę o szacunek w niej, a przynajmniej poszanowanie tego co Państwo w kodeksie mi gwarantuje. Walczę z opieką medyczną, jak najrzadziej staram się z niej korzystać ale jak muszę to bardziej walczę z systemem niż o zdrowie. Walczę o mieszkanie, bo muszę spłacać kredyt mieszkaniowy abym mógł gdziekolwiek mieszkać. Walczę o przyzwoitą emeryturę, bo nie chcę być obciążeniem dla dzieci, a obecny system emerytalny mówi że dostanę góra 30% swoich zarobków. Codziennie walczę z tym państwem, więc jak ktokolwiek tu przyjdzie, ja nie będę z nim walczył. Wyjadę, zrobię miejsce do walki tym, którym aktualnie na mnie nie zależy. Możecie mnie nazywać Tchórzem.

Nie bądź taka hej do przodu łatwo powiedzieć że stanąć do obrony mądra jesteś bo pierwsza zwiejesz

Dawniej się żartowało, że w wypadku ataku atomowego należy wiać białe prześcieradło i udać się na cmentarz. Dziś dożyliśmy czasów gdy schrony zlikwidowano, a wejście na cmentarz tez nie za bardzo możliwe bo ksiądz zamyka bramę na kłódkę.

Właśnie po komentarzach widać, jak bardzo czasy się zmieniły. Jak wszyscy są sztuczni i fałszywi. Żyjemy razem, rozmawiamy ze sobą, jesteśmy dla siebie mili i uprzejmi, a tak naprawdę jesteśmy podzieleni i s*Amy na każdego dookoła.Widzimy tylko swój czubek nosa. Osobiście nie lubię ludzi za ich podejście do życia i do innych. Co niedzielę modlisz się i kochasz bliźniego, ale gdy wychodzisz po za mury świątyni stajesz się zwykłym fałszywym człowiekiem, który szczeka na innych i tylko w nich widzi wady. Zapomnieliście, że Polska to nie politycy tylko my, ludzie że wspaniała historią, kulturą i sercem które kiedyś mieliśmy...

No to widac kto bedzie pierwszy uciekal z Grajewa. Nasi dziadkowie niepismienni wiedzieli ze sa potrzebne bunkry. Ile bylo to bylo ale byly bo miasto bylo mniejsze. A teraz jak mamy tylu rzadzacych po studiach to bunkry zasypane, a nowych nie ma. A wystarczy zeby Kolej puscic Tunelem i mamy gotowy bunkier. Obecnie nie jest problem zrobic tunel. Przyklad Slepego Jeziorka za naszych dziatkow to byl Zbiornik Rotacyjny dla miasta w razie duzych opadow deszczu i gradobicia z ktorego woda z miasta byla zbierana i chronila domy i ulice przed zalaniem i kierowana do rzeki. Traz mamy wszystko zasypane i znow bedzie problem tak jak z tunelami. Czy jeszcze ktos w tych urzedach mysli czy robi tylko na pokaz do zdjecia. Zasypac wszystko i zabetonowac to jest celem wladz miasta. A wode beda zbierac strazacy tylko co z nia zrobia. Od jednego pompowac a drugiemu zalewac.

Zwiać.Tylko nie każdy może i ma dokąd.

Maniek.to samo myślałem napisać.I znów historia powtórzy się ,jeżeli co do czego dojdzie,że będzie rząd na uchodżctwie ,a wy biedaki walczcie i gińcie za ojczyznę.

Potrzeba budowy bunkra wstydu.Uzytkujemy nowy dworzec PKP i PKS i wc.

potrzebny zebys schowal sie i nie straszyl ludzi

bunkier wojskowy schron bojowy tylko dla wojska

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.